Yatırım yapmaya başla!

YouTube Bir Milyonu Aşkın Videoyu Manuel Olarak İnceledi!

Dev video platformu YouTube’da yılın ilk üç ayında 1 milyondan fazla videonun manuel olarak incelendiği belirtilirken, bu içeriklerin 90 bini terör politikasını ihlal ettiği sebebiyle kaldırıldı.
YouTube Bir Milyonu Aşkın Videoyu Manuel Olarak İnceledi!

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube’da her gün binlerce yeni içerik yayınlanıyor. Halihazırda milyonlarca videonun olduğu platformda kullanıcılara yönelik oldukça yararlı içeriklere rastlamak mümkün. Ancak bununla beraber topluluk kurallarını ihlal eden içerikler de platform için olumsuzluk teşkil ediyor. Google’ın bu içerikleri YouTube’da barındırmamak adına büyük yatırımlar yaptığı biliniyor.

Konuyla ilgili yayınlanan son rapor Google’ın temiz bir platform adına yaptığı çalışmaları ve ayırdığı bütçeyi gözler önüne serdi. YouTube’da videoların büyük bölümü yapay zeka ile otomatik olarak kontrol ediliyor ve kurallara uymayan içerikler yayınlanmadan kaldırılıyor. Bazı içeriklerin ise YouTube yetkilileri tarafından manuel olarak kontrol edilmesi gerekiyor. Bu yılın ilk çeyreği itibariyle bir milyondan fazla video manuel olarak kontrol edildi.

YouTube Videoları Google’ın Kıskacında

YouTube Videoları Google’ın Kıskacında

YouTube’da topluluk kurallarını ihlal eden, birbirinden farklı amaçlarla hazırlanmış videolara karşı Google katı tavrını sürdürüyor. Gelen raporlara göre bu yılın ilk üç ayı itibariyle şüpheli olarak değerlendirilen 1 milyondan fazla video manuel olarak incelendi. Birebir yetkililer tarafından incelenen videolar arasından 90 bin içeriğin terör politikasını ihlal ettiği saptandı. Bu içerikler platformdan kaldırılırken, YouTube’da bulunan tüm videoların yüzde 9’unu oluşturduğu belirtildi.

Şirket yaptığı incelemelere dair 10 binden fazla çalışanın görev aldığını açıkladı. Google yaptığı bu denetlemeler için her yıl milyonlarca dolar harcadığını belirtiyor. Sektörün önde gelen internet devleri Facebook, Twitter, Microsoft gibi şirketlerden terörle mücadeleye dair bütçeleri istenirken, bu rakamın yüz milyonlarda doları aştığı ifade edildi.

Google’dan Yeni Yapay Zeka Uygulaması

Google’dan Yeni Yapay Zeka Uygulaması

Şirket YouTube ile ilgili denetimlerini sürdürürken bir yandan da yapay zekaya dair yatırımlarına ise hız kesmeden devam ediyor. Yapay zeka temelli geliştirilen yeni bir uygulamanın, insanların yüzünü, istedikleri kelime ile bütünleştiriyor ve ortaya şiir portresi çıkarıyor. PoemPortraits adlı uygulamada yapay zeka ile verilen kelime ile şiir oluşturuluyor.

Uygulamada Türkçe dil desteği yer almıyor. Bu yüzden portre oluşturmak işlemini şu an için ingilizce kelimeler ile yapmak mümkün. Dikkat çeken uygulama Google’ın Sanat & Kültür Laboratuvarının yaptığı çalışma ile ortaya çıktı. Şiirin ortaya çıkmasını sağlayan yazılımın arkasında ise Ross Goodwin’in olduğu açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum