Yatırım yapmaya başla!

YouTube’un Android Uygulamasının Arayüzü Değişiyor

Video platformu YouTube’un Android sürümünün yeni bir arayüze bürüneceği ortaya çıktı.
YouTube’un Android Uygulamasının Arayüzü Değişiyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Servis masaüstünden olduğu kadar iOS ve Android uygulamaları üzerinden de son derece yaygın bir şekilde kullanılıyor. Google son günlerde Asistan ve Haritalar uygulamaları için yeni özellikler sunarken YouTube için de bir dizi yenilik düşünmüş.

Yazılım devinin yaptığı testlerden YouTube’un Android sürümü için bazı yeniliklerin yolda olduğu görülüyor. Şirket bünyesi altında sürekli A/B testleri yapıyor ve bu testler gelecek olan yenilikler hakkında fikir veriyor. YouTube’un Android uygulaması arayüz anlamında değişikliklere hazırlanıyor. Ortaya çıkan ekran görüntüleri ise kullanıcı dostu bir arayüze işaret ediyor.

YouTube Arayüzü Değişiyor

YouTube Arayüzü Değişiyor

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni arayüzde yorumlar bölmesinin yerinin değiştiği görülüyor. Halihazırda yorumlar bölümü video önerilerinin altında görünüyor. Google yorumlar bölümünü videonun hemen altına konumlandıracak. Böylelikle kullanıcıların video izleme sırasında kısa yoldan yorumlara erişim sağlaması amaçlanıyor. Buradaki yorumların görüntülenmesi için bazı kriterler mevcut. Öncelikle yorumların 140 karakter sınırını aşmamış olması ve sabitlenmiş olması gerekiyor.

Google yeni arayüzle ilgili açıklamasında kullanıcıların video önerilerinin arasında kaybolmadan doğrudan yorum yapmalarının amaçlandığı belirtildi. Paylaşılan ekran görüntülerinde video ile ilgili ilk üç yorum hemen görüntünün altında ortaya çıkıyor. Kullanıcılar görüntüledikleri üç yorumdan birine dokunarak diğer yorumları da görebilecekler.

Google Uygulamalarını Güncelliyor

Google Uygulamalarını Güncelliyor

Google diğer yandan son dönemde Haritalar ve Asistan uygulamaları üzerinde yaptığı değişiklikler ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen Gizli Mod özelliği Haritalar uygulaması ile kullanıcılara sunuldu. Bu sayede kullanıcıların uygulama üzerinde yaptıkları işlemler kayıt altına alınmayacak. Sesli yardımcı görevi yürüten Google Asistan’ın ise kısa yol kartlarına sahip olacağı açıklanmıştı.

Genel itibariyle Google’ın tüm uygulamalarında kullanıcılara yönelik hizmet odaklı bir stratejiyi benimsediğini söyleyebiliriz. Bununla beraber son dönemde kullanıcıların büyük bölümünde oluşan gizlilik endişelerine Google kendi uygulamalarında yaşatmak istemiyor. YouTube ise şirketin en büyük platformu konumunda ve sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum