Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube’un Yeni Ana Sayfa Tasarımı Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi

YouTube’un geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu yeni ana sayfa görünümü kullanıcılardan olumsuz yönde geri dönüşler alıyor.
YouTube’un Yeni Ana Sayfa Tasarımı Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, masaüstü ve mobil cihazlar arasında kullanılan başlıca uygulamalar arasında yer alıyor. Google’ın sahibi olduğu video ağı her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor ve bununla beraber yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde masaüstü bölümü için ses getiren bir değişikliğe imza atmıştı. Yapılan değişiklik ile masaüstü arayüzü yenilenmiş ve görselliğe ağırlık veren bir tasarıma yer verilmişti.

Kişisel bilgisayarlar ile YouTube’u ziyaret edenler video resimlerinin büyüdüğü farklı bir tasarıma tanık olmuştur. Bu tasarım videoları daha görünür yapmakla beraber sayfada daha az içerik görüntülenmesine neden oluyor. Aradan geçen zaman içerisinde kullanıcılardan YouTube’a yönelik eleştiriler gelmeye başladı. Sosyal medya platformlarında görüşlerini dile getiren kullanıcılar yeni arayüze dair eleştirilerde bulunuyor.

Kullanıcılar Yeni Görünümden Şikayetçi

Kullanıcılar Yeni Görünümden Şikayetçi

Başta Reddit olmak üzere en popüler sosyal mecralarda kullanıcılar YouTube’u yeni arayüzü ile kullanamadıklarını belirtiyor. Bir kullanıcı YouTube ekibinin insanların şikayetlerine kulak vermesi halinde yeni arayüzün ne kadar beğenilmediği konusunda bilgi sahibi olabileceklerini söylüyor. Uzmanlar ve içerik üreticiler YouTube ana sayfa görünümünün kullanım deneyimi açısından son derece önemli olduğunu belirtiyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan araştırmalarda ise yayıncıların videolarına gelen görüntüleme ve yorumlarda herhangi bir değişiklik olmadığına yer veriliyor. Video paylaşım platformu adına konuşan bir sözcü daha önce kullanıcıların videolar ile daha fazla bilgi aldığını ve yayıncıların daha uzun başlıklar kullanabildiğini söylemişti. Burada kullanıcıların hızlıca içerikler arasında geçerken daha fazla bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

YouTube’un Ne Yapacağı Merak Ediliyor

YouTube’un Ne Yapacağı Merak Ediliyor

Zamanının büyük bölümünü YouTube’da geçiren kullanıcılar için ana sayfada yer verilen içeriklerin kullanıcıların ilgi alanına yönelik olarak oluşturulduğu belirtiliyor. İçerik üreticiler yapılan değişikliklerin uzun vadede kullanım deneyimini olumsuz etkileyeceğini düşünüyor. Pek çok kullanıcı değişime karşı olmamakla beraber bazı şeylerin asla değiştirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Ana sayfa tasarımının değişmemesi gereken bölümlerden biri olduğu ifade ediliyor.

Kullanıcılar YouTube’da zaman geçirmeye devam ettiklerini ancak ana sayfa tasarımından eskisi gibi memnun olmadıklarını YouTube’a iletmeye devam ediyor. Video paylaşım devi kullanıcılardan gelen bu talepleri nasıl karşılar ya da yeni tasarımı ile ilgili değişiklik yapma kararı alır mı bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu