Yatırım yapmaya başla!

YouTube’da 10 Binden Fazla Abonesi Olan Kanal Sahipleri Hikaye Paylaşabilecek

Video paylaşım platformu YouTube, 10 binden fazla abonesi olan kanal sahipleri için hikaye paylaşma özelliğini kullanıma sundu.
YouTube’da 10 Binden Fazla Abonesi Olan Kanal Sahipleri Hikaye Paylaşabilecek

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, kullanıcılarının platformdaki deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için aralıksız çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıları rahatsız eden ek açıklamalar özelliğini videolardan kaldıracağını açıklayan YouTube, rakipleriyle de sıkı bir mücadeleye tutuşmuş durumda.

Bu rakiplerin en başında ise popüler uygulama Instagram geliyor. Bilindiği üzere Instagram, yakın geçmişte video izleme deneyimine yönelik yeni platform geliştirmiş ve bu alanda YouTube ile bir nevi rekabete tutuşmuştu. YouTube ise Instagram’da en çok kullanılan hikayeler özelliği ile cevap vermeye hazırlanıyor.

YouTube Hikayeleri Popüler Kanallara Açıyor

YouTube Hikayeleri Popüler Kanallara Açıyor

Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat tarafından ortaya çıkmış daha sonra ise Instagram ile son derece popüler bir hal almıştı. YouTube ise hikayeler özelliğini daha önceden kullanıma sunmuş ancak bu özellik sadece belirli bir kesim tarafından kullanılabiliyordu. Ancak video paylaşım devi bu özelliğin kullanım alanını genişlettiğini duyurdu.

İçerik üreticileri için son derece kullanışlı olacak bu özellik için YouTube tarafından belli sayıda abone olma şartı aranıyor. YouTube kanal sahiplerinin hikaye paylaşımı yapmaları için kanallarında 10 binden fazla abonenin olması gerekiyor. Bu sayede YouTube’da yorumlardan ziyade hikayeler bölümünde de kullanıcılar arası etkileşim sağlanmış olacak.

Instagram ve Snapchat Hikayeler ile Aynı Olacak

Instagram ve Snapchat Hikayeler ile Aynı Olacak

Google’ın YouTube’da kullanıma sunduğu hikayeler özelliğinin Instagram ve Snapchat’te yer alan halinden pek bir farkı olduğunu söyleyemeyiz. Yine burada da kullanıcılar hikayelerinde metin, filtre, şarkı ya da çeşitli ses efektleri ile süsleme yapmaları mümkün. Google’ın bunu yapmasında bir diğer amaç ise daha önce Google+ ile başarılamayan etkinin YouTube’un gücü sayesinde elde etmek istemesi.

Özellik bugünden itibaren YouTube’da 10 binden fazla abonesi olan tüm kanal sahipleri için kullanılabilir durumda. Ancak tüm platforma yayılması bir hafta sürecek ve kademeli olara dağıtılacak. Bugüne kadar YouTube’daki popüler kanal sahipleri de paylaştıkları hikayeler için kullanıcılarını Instagram hesaplarına yönlendiriyordu. Ancak YouTube’a gelen yeni özellik sayesinde böyle bir şeye gerek kalmamış olacak. Ayrıca platformdaki kullanıcılar arasındaki etkileşim daha üst seviyeye çıkmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum