Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yellen’in Bitcoin Açıklaması Senatörler Tarafından Destekleniyor

ABD’li senatör Elizabeth Warren, hazine bakanı Yellen’in akıllı bir kadın olduğunu söyledi.
Yellen’in Bitcoin Açıklaması Senatörler Tarafından Destekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar değer artışları yaşamaya devam ediyor. Bu artış işlem hacimlerinin de sürekli yükselişinin kapısını aralıyor. BTC’nin artan popülaritesi düzenleyicilerin de dikkatini çekmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu söylemişti. Bu söylem sonrası Bitcoin’de aşağı yönde bir dalgalanma yaşanmıştı.

ABD’li senatör Elizabeth Warren’a, Yellen’in Bitcoin ile ilgili söylemleri soruldu. Senatör Yellen’in söylemleriyle ilgili ‘Bence Janet gerçekten akıllı bir kadın’ söyleminde bulundu. Warren, Bitcoin’in sonunun kötü olacağını ve oğası gereği spekülatif olduğunu da iddia etti.

Warren, Yellen’in Görüşlerini Yineledi

Warren, Yellen’in Görüşlerini Yineledi

Senator Warren, Yellen’in açıklamasının belirsizliğe yer bırakmadığını söyledi. Birçok yönden Senatör Warren, Hazine Bakanı yakın zamanda dijital para birimlerinin birçok sorunu ortaya çıkardığını iddia ederek Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşlerini yineledi.

Tüketicinin korunması ve kara para aklama gibi sorunlara atıfta bulunan Yellen, Bitcoin’in işlemleri yürütmek için son derece verimsiz olduğunu ve oldukça spekülatif bir varlık olduğunu iddia etmişti. Senator ayrıca kripto para birimlerinin çalınmasının kolay olduğu ve dolandırıcıların ilk madeni para teklifleri aracılığıyla küçük yatırımcıları hedefledikleri konusunda uyardı.

Warren ve Yellen’in yorumlarının Bitcoin’in seyrinde FUD etkisi yaratıp yaratmayacağı yatırımcılar arasında tartışma konusu oldu. FUD kripto para düşüşlerinde kararsızlık ve şüphe ortamı olarak biliniyor. Ancak yazım itibariyle Bitcoin 50.000 dolar barajını geçmiş durumda ve yukarı yönde seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%