Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Açıkladı: Bitcoin’in Son Düşüşün Nedenleri

Kripto para borsası Coinbase, hem hisse senetlerinin hem de altının Nisan ortasındaki yüksek seviyelere ulaşmasından bu yana düşük işlem gördüğünü belirtti.
Coinbase Açıkladı: Bitcoin’in Son Düşüşün Nedenleri
HABER GİRİŞ

ABD’li kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in son dönemdeki düşüşlerinin nedenlerine değindiği bir araştırma raporu hazırladı. Rapor, Bitcoin’in son dönemdeki zayıflığının kripto piyasalarına özgü olmadığını ve dolayısıyla sektöre özgü bir kapitülasyon belirtisi olmadığını belirtti.

Coinbase, güçlenen doların etkisiyle hisse senetleri ve altının Nisan ortalarından bu yana düşük işlem gördüğünü vurguladı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Nisan ayında yüzde 16’lık bir düşüş yaşayarak Haziran 2022’den beri en büyük aylık düşüşünü yaşadı.

Analistler “Bu gerileme bizi iyimser kılan şey, BTC’nin zirveden maksimum düşüşünün yüzde 23 seviyesinde olması, yani tarihsel aralığının altında olmasıdır” ifadesini kullandı.

Analistler, ABD, Kanada ve Avrupa’daki spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) yanı sıra Hong Kong’da yakın zamanda başlatılan ETF’lere değindi. Raporda, denizaşırı ETF’lerin ABD’dekilere kıyasla daha küçük olsa da, bunların küresel düzeyde varlık sınıfına düzenleyici katılım için önemli bir sinyal temsil ettiği vurgulandı.

Bitcoin, Mart ayında 73.000 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesini kaydetmişti. Kripto para biriminin tarihinde ilk kez halving öncesi tarihi zirve görülmüş oldu. Halving sonrası BTC’de kayıplar arttı ve fiyat 56.000 dolar yakınlarına kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Bu düşüşü takiben kripto para birimleri yükselişe geçti ve yeniden 60.000 doların üzerine çıktı. BTC yazım itibarıyla 61.400 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.