Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yapı Kredi Bankası Hisselerinin Gün İçi Kazancı %3’ü Aştı

Kedi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in not görünümünü yükselttiği Yapı Kredi Bankası hisseleri pozitif seyrediyor.
Yapı Kredi Bankası Hisselerinin Gün İçi Kazancı %3’ü Aştı

Önceki kapanış seviyesine göre haftaya artıda başlayan Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) hisselerinin gün içi kazancı %3’ü aştı. Dış ticaret finansmanı alanında yedi yıldır sektör lideri olan banka hisseleri yıllık bazda %12,13 oranında artış gösterdi.

Yapı Kredi Bankası hisseleri saat 16:10’da %3,02 değer kazancıyla, 2,72 liradan işlem görüyor.
Yapı Kredi Bankası Hisseleri Yükseldi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Cuma günü 2,65 liradan kapanan banka hisseleri bu sabah 2,69’dan açıldı. Gün içinde 2,66 – 2,72 arasında hareket eden hisseler, şu dakikalarda seansın en yükseğinden işlem görüyor. Bankanın hisseleri haftalık bazda 2,60 – 2,84, aylık 2,60 – 3,02 ve yıllık olarak 1,74 – 3,36 arasında hareket etti.

Teknik göstergelere göre 2,62 – 2,67 bandı destek, 2,75 – 2,78 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 26 Şubat tarihli değerlendirmesinde Yapı ve Kredi Bankası’nın uzun vadeli yerel para not görünümünü “negatif”ten “durağan’a revize etti. Kredi notu ise “B+” olarak bırakıldı.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan yeni açıklamada ise kurumun Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. için de not görünümünü yükselttiği bildirildi. Uzun vadeli yabancı para ihraççı temerrüt notu “B+”, görünüm durağan olarak revize edildi. Uzun vadeli ulusal kredi notu “A+ (tur)”, görünüm durağan oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum