Dolar (%-0.04) 13.4194
Euro (%0.07) 15.2548
Sterlin (%0.04) 18.303
Ons (%-0.18) 1839.35
Gram (%-0.23) 793.90
Çeyrek (%-0.24) 1298.02
THYAO (%1.93) 27,40
ASELS (%1.84) 23,22
PETKM (%5.03) 9,18
EUR/USD (%-0.03) 1.13415
USD/JPY (%0.07) 114.36
EUR/GBP (%0.05) 0.8334
Petrol (%0.19) 85.18
Gümüş (%-0.10) 24.168
Bitcoin (%-1.18) 41871.60
Ethereum (%-1.40) 3117.03
Bist100 (%3.14) 2,042.08

Yanlış Kişiye Mesaj Atmanın Yol Açabileceği Şeyler

Yanlış Kişiye Mesaj Atmanın Yol Açabileceği Şeyler
02 Kasım 2016 | 10:29 Son Güncelleme: 06.06.2017 / 11:56:57
Yorum

Gün geçmiyor ki insanlar, teknolojinin kurbanı olup kendileri ile ilgili en gizli tuttukları bilgileri, öğrenmemesi gereken kişiler ile paylaşmasınlar. Evet, bunu sizler de elbet yaşamışsınızdır. Hem kimin başına gelmedi ki? Artık hepimiz hızlı mesaj atalım derken, dikkatimizi mesajı kime gönderdiğimize veremiyoruz. Bu nedenle de başımıza hiç istemediğimiz şeyler gelebiliyor. Bu durum, sevgilinize göndereceğiniz bir mesajı arkadaşınıza veya arkadaşınıza göndereceğiniz mesajı sevgilinize göndermeniz ile sonuçlanabilir. Başkasının başına geldiğinde her ne kadar komik olsa da içten içe, asla başımıza gelmemesini umut ediyoruz. Bazen fazlasıyla komik durumlara düşüyor olsak da zamanı geldiğinde yerin dibine de girebiliyoruz.

Şimdi bunu okurken sizin de başınıza gelen bu tarz bir olay varsa onu düşünüyorsunuz değil mi? Siz düşünmeye devam ederken ben de başımdan geçmiş bir hikayeyi paylaşayım… Ailemin hafta sonu şehir dışına çıkmasını fırsat bilerek arkadaşlarımı evde toplayıp güzel ve keyifli bir ortam oluşturmak istiyordum. Tabii, sohbetin “babam” üstünden dönmesi ile aklım artık ne kadar onda kalmışsa
arkadaşlarıma göndereceğim; “ben evdeyim, siz de çok geç kalmadan gelin, burada kalacaksanız da yanınızda bir iki parça eşya getirin” mesajını yanlışlıkla babama gönderdim. Durum nasıl hüsranla sonuçlandı, bilemezsiniz. Arkadaşlarımla olan toplanmanın ertelendiğini söylememe gerek yok sanırım…

Her neyse, çok daha fazla uzatmadan yanlış kişilere mesaj atmanın başımıza açacağı işlerin birkaçına birlikte göz atalım.:

Sevgilinize atacağınız mesajı arkadaşınıza atarak, gereksiz bir yakınlaşma yaşayabilirsiniz: Sonuçta çoğu arkadaşınız, sizden “aşkım ne yapıyorsun?” tarzında bir mesaj görmeye alışkın değildir. Bunu gayet olumlu karşılayıp sizi bozmayarak devam ettiren de ters çıkarak “kime attığına bir bak” tarzı cevap veren de olabilir.

Arkadaşlarınıza atacağınız mesajı ailenize atmak: Ailenizi özel hayatınızdan haberdar etmek istiyorsanız, buyrun devam edin. Aksi takdirde, mesajı kime attığınıza iki kere bakmanızı tavsiye ederim.

İş grubunuzu özel hayatınıza dahil etmek: WhatsApp’ta kurulan o kadar çok grup var ki yeri geliyor hepsi birbirine karışıyor. Hızlı yazarak hiçbir yere varamazsınız. Sakin olun ve iş arkadaşlarınızı özel hayatınıza dahil etmeyin. Patronunuzdan “hastayım” diye izin aldığınız bir günde pikniğe gittiğinizin ortaya çıkması veya başka planlar yaptığınızın öğrenilmesi, pek hoş olmasa gerek. Tecrübe konuşuyor, sonu çok da iyi bitmiyor.

Farklı arkadaş gruplarını birbirine karıştırmak: Sonuçta her arkadaş grubu ile farklı muhabbetiniz var ve muhtemelen her birinin de kendisine ait bir WhatsApp grubu bulunuyor. Evet, elbette farklı arkadaş gruplarınız olabilir ama bu gruplarda ne konuştuğunuzu diğer grubun bilmesine pek de gerek yok. Belki, bilmemeleri gereken bir mesaj dahi gönderebilirsiniz.

Bunlar, yalnızca başınıza gelebilecek olan şeylerin bazıları tabii, daha derinleri de var, yok değil. Önemli olan, kime mesaj attığınızı kontrol etmenizdir. Çünkü başınıza ciddi anlamda büyük problemler açabilir. Elbet bu tarz bir olay yaşamışsınızdır ama ne kadar ciddi bir mevzuydu? Düşünsenize arkadaşlarınıza attığınız bir mesajı ailenize veya yine arkadaşlarınıza attığınız mesajı sevgilinize attığınızı… Başınıza türlü türlü dertler açılabilir. Çok da fazla kafanızı yormayın, boşuna moral bozup aklınıza girmesin çünkü her şey unutuluyor ve ileride gülerek hatırlanacak bir anı haline dönüşebiliyor. Yine de böyle şeylerle karşılaşmamak adına, en azından mesajı kime attığınızı bir kontrol etseniz çok iyi olur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar