Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Bankası Woori, Kripto Para Saklama Hizmeti Sunacak

Ülkenin önde gelen bankaları, yerel düzenlemelere uyarken kripto saklama piyasasına girmek için küçük mülkiyete sahip ortak girişimler kuruyor.
Güney Kore Bankası Woori, Kripto Para Saklama Hizmeti Sunacak

Son dönemde kripto para ticaretine yönelik düzenlemelerin en çok yapıldığı ülkelerden birisi Güney Kore olmakta. Bu kapsamda ülkede faaliyet gösteren finans kurumları, sektörde yer almak adına somut adımlar atıyor.

Son olarak Güney Koreli banka Woori, dijital varlık saklama hizmeti başlatacağını duyurdu. Banka, D-Custody adlı bir dijital varlık saklama ortak girişimi kurmak için Bitcoin tabanlı fintech çözüm firması Coinplug ile ortaklık kuracak.

Kısıtlamalara Rağmen Bankaların İlgisi Artıyor

Kısıtlamalara Rağmen Bankaların İlgisi Artıyor

Ülkede halihazırda yürürlükte olan mevzuata göre, yerel kuruluşların kripto para birimi borsalarının hizmetlerine erişmemesini ve bankaların kripto pazarına yalnızca hisse yatırımlarının ortak girişimleri yoluyla girebiliyor.

Yerel bankaların dijital varlık saklama piyasasına doğrudan girmeleri yasak olsa da, giderek artan sayıda büyük Koreli finans kurumu, sektörde bir yer edinmek adına somut adımlar atıyor.

Woori Bank adına konuşan bir yetkili, yurtdışı pazarlarda, dijital varlık saklamanın, bankaların sunduğu yeni hizmetler arasında başarılı ve yerleşik bir uygulama haline geldiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl ülkenin en büyük beş bankası, müşterilerine kripto saklama hizmeti vermeyi planladıklarını açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum