Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Willy Woo’ya Göre Bitcoin’in Boğa Döngüsü 200 Bin Dolara Kadar Sürebilir

Ünlü zincir analistine göre Bitcoin’de yükseliş sürecek.
Willy Woo’ya Göre Bitcoin’in Boğa Döngüsü 200 Bin Dolara Kadar Sürebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Zincir analisti Willy Woo’nun yeni fiyat modellemesi, Bitcoin’in büyüme döngüsünün 200.000 dolara kadar süreceğine işaret ediyor. Gösterge, piyasa döngü zirvelerinin tanımlanması için tasarlanmıştır.

Modellemeye ait veriler, Üst Sınırın 35 faktörü ile çarpılmasına dayanmaktadır. Üst Sınır Modeli günlük piyasa değerinin toplam toplamı olarak hesaplanır ve piyasanın var olduğu gün sayısına bölünür.

Bitcoin piyasa döngüleri, bir sonraki tepeyi veya altını belirlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle analistler, bir trend veya fiyat için destek ve direnç bölgelerini bulmak için hareketli ortalamalar gibi teknik göstergeler kullanıyor.

Bitcoin Üst Sınır modeli
Kaynak: Willy Woo/Glassnode

Willy Woo’nun göstergesi üç defadan fazla test edildi. Gösterge, Haziran 2011, Nisan ve Aralık 2013’te ve en son döngü zirvesi Aralık 2017’deki döngüleri baz alıyor.

Modellemeye göre yükselişin ulaşacağı tam seviye 214.000 dolar olarak gösteriliyor. Bitcoin son haftalarda yükselişini sürdürdü ve 69.000 dolara kadar çıktı.

Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. Buradan geri çekilen BTC, an itibariyle 66.000 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%