Yatırım yapmaya başla!

Wikipedia’dan Dikkat Çeken Mesaj: Türkiye’yi Özledik!

Geçtiğimiz yıl erişim engeli getirilen Wikipedia, sosyal medya hesaplarında Türkiye’yi özlediğini belirten mesajlara yer verdi.
Wikipedia’dan Dikkat Çeken Mesaj: Türkiye’yi Özledik!

Bilindiği üzere bir yılı aşkın süredir Wikipedia’ya Türkiye’den erişim sağlanamıyor. Kendisini “Özgür Ansiklopedi” olarak lanse eden Wikipedia’ya getirilen engelleme, tüm dünya genelinde de büyük yankı uyandırmıştı.

Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olan platform, son yaptığı açıklama ile yeniden Türkiye’den erişilebilir olmak istediğini belirtiyor. Bilgi paylaşım platformu Wikipedia, Türkiye’nin ilgisini çeken yeni bir sosyal medya kampanyası başlattı ve etkileyici bir video yayınladı.

Wikipedia’dan Türkiye’yi Onore Edecek Mesajlar

Wikipedia sosyal medya hesaplarından yayınlamış olduğu mesajda erişim engelinin kalkmasını temenni ettiğini belirterek şu ifadelere yer verdi. Bilgi paylaşım platformu Wikipedia yaptığı açıklamada “Vikipedi’nin Türkiye’de engellenmesinin üzerinden bir yıl geçti. Bugün bu kaybı anıyoruz. Bu videoyu paylaşın ve dünyanın bunu bilmesini sağlayın #WeMissTurkey diyerek yaşanan durumun sona ermesini istediğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl Wikipedia’ya getirilen erişim engeline gerekçe olarak, Türkiye’nin Suriye’deki terör ve çatışmaları desteklediğine yönelik söylemler gösterilmişti. Platformda herkesin bilgi paylaşımı yapabildiği belirtilmesin rağmen Türkiye’de engellenmekten kurtulamamıştı.

Wikipedia’dan Etkileyici Türkiye Videosu

Türkiye’den erişim engelinin kaldırılmasını talep eden ve bunu sosyal medya hesaplarından dile getiren Wikipedia, bir de güzel mesajlar içeren bir video hazırladı. Hazırlanan videoda, İstanbul Boğazı, Anıtkabir, Efes Antik Harabeleri, Kapadokta ve Türkiye’nin beğenilen çeşitli yerlerinden görüntülere yer verilmiş.

Hazırlanan videoda “Bu, 80 milyon insanın özgür bilgiye ulaşamadığı ve onun bir parçası olamadığı anlamına geliyor. Aynı zamanda dünyanın geri kalanı da onlardan bir şey öğrenmekten, onlarla paylaşımda bulunmaktan ve Türkiye’deki insanların bakış açısını anlamaktan mahrum bırakıldı. Türkiye olmadan dünya kaybeder” ifadelerine yer verilmiş.

Wikipedia’nın yayınladığı videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum