Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Yetkilileri Sahte Hesaplar ile Nasıl Mücadele Ettiklerini Açıkladı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yetkilileri Hindistan’da düzenlenen etkinlikte sahte hesaplar ile nasıl mücadele ettiklerine dair bilgilendirmede bulundular.
WhatsApp Yetkilileri Sahte Hesaplar ile Nasıl Mücadele Ettiklerini Açıkladı

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması, gelinen gün itibariyle devasa bir platform haline geldi. Milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan popüler mesajlaşma uygulamasında, kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek olaylar da yaşanmıyor değil. Geçmiş günlere bakıldığında WhatsApp üzerinden faaliyet gösteren sahte hesaplarin faaliyetleri biliniyor.

Platformun bir süredir söz konusu sahte hesaplar ile etkin şekilde mücadele ettiği biliniyor. Uygulamanın en çok kullanıkdığı ülke olan Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de etkinlik düzenleyen WhatsApp yetkilileri, sahte hesaplar ile bugüne kadar nasıl mücadele ettiklerini ve bundan sonra ne yapacaklarına dair önemli açıklamalarda bulundular.

WhatsApp’tan Sahte Hesap Açıklaması

WhatsApp’tan Sahte Hesap Açıklaması

Konuyla ilgili WhatsApp’ın yazılım mühendislerinden Matt Jones önemli bilgilendirmelerde bulundu. Toplantıda uygulamada sıkça kullanılan toplu mesajlaşma özelliği üzerinden gerçekleştirilen kötüye kullanıma karşı alınan önlemlere ilişkin bilgiler verildi. Matt Jones açıklamasında, sahte hesapların önüne geçmek için üç aşamalı bir güvenlik politikası geliştirildiğini ifade etti.

Buna göre kullanıcılar kayıt, mesajlaşma ve diğer kullanıcılar tarafından rapor edildiğinde WhatsApp’ın bir dizi kontrolünden geçiyor. Uygulama bu kontrolü sağlarken yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor. Yetkililer yaptığı açıklamalarda WhatsApp’ın dünya genelinde her ay 2 milyon sahte hesabı platformdan uzaklaştırdığını ifade etti. Bu uzaklaştırma işlemlerinin yaklaşık yüzde 20’si ise kayıt aşamasında gerçekleşiyor.

Kötüye Kullanım için Toplu Mesajlaşma Uygun Zemin

Kötüye Kullanım için Toplu Mesajlaşma Uygun Zemin

Popüler mesajlaşma uygulaması 1.5 milyar aktif kullanıcı ile devasa bir platform haline gelmiş durumda. Bu veriye dikkat çeken Matt Jones, bazı kullanıcıların platformun sunduğu özellikleri kötüye kullanmak istediğini belirtiyor. Bu özellikler arasında ise WhatsApp’ın toplu mesajlaşma özelliği geliyor. Sahte hesaplar üzerinden gerçekleştirilen kötüye kullanımın en çok buradan gerçekleştiğini belirten Jones, bu durumu engellemek için özen gösterdiklerini ifade etti.

Sahte hesaplar ile platformda faaliyet gösteren kişilerin tek bilgisayar üzerinden çok sayıda oturum açtığı belirtiliyor. Bunun için özel yazılımlar kullanıldığını ifade eden WhatsApp yetkilisi, güvenlik sistemlerinin bu tarz hesapları tespit etmek için yoğun şekilde çalıştığını ifade ediyor. Bilindiği üzere daha önce WhatsApp bu tarz kötüye kullanımları engellemek için toplu mesaj gönderimine sınırlama getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum