Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Web Uygulamasına Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

Facebook tarafından bugün ve yarın düzenlenecek F8 etkinliğinde WhatsApp’a gelecek yeni özelliklerin tanıtılması beklenirken masaüstü sürümü için görüntülü konuşma imkanı geliyor.
WhatsApp Web Uygulamasına Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kanatları altında Instagram ve WhatsApp’ı bulunduran sosyal medya devi Facebook, bugün başlayacak olan F8 etkinliğinin hazırlığı içerisinde. Mark Zuckerberg’in sosyal medya platformlarına dair yeni özellikleri tanıtması beklenen etkinlik ABD saat ile 10:00’da başlayacak. Uzun zamandır test süreci devam eden WhatsApp’ın bazı özelliklerinin bu etkinlikte resmi olarak tanıtıması bekleniyor.

Ne gibi özelliklerin tanıtılacağı resmi olarak açıklanmadı ancak WhatsApp’a dair bazı beklentiler mevcut. Gelecek olan yenilikler arasında en dikkat çekeni WhatsApp Web sürümüne görüntülü konuşma özelliği. Ayrıca uygulamaya yakında gelecek olan karanlık mod ve hareketli çıkartmalar hakkında bilgi verilmesi bekleniyor.

WhatsApp Web için Görüntülü Sohbet Geliyor

WhatsApp Web için Görüntülü Sohbet Geliyor

Düzenlenecek olan etkinlikte Facebook’a dair yeni özelliklerin tanıtılması bekleniyor. Diğer yandan son dönemde yaşanan veri skandallarına dair herhangi bir açıklama yapılacak mı bekleyip göreceğiz. Ancak anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dair önemli duyuruların yapılması bekleniyor. Şirket son dönemde mobil sürümlere odaklanmış olsa da, bu etkinlikte masaüstü sürümüne dair önemli gelişmeler olacak.

Bilgisayar başında vakit geçiren kullanıcılar için WhatsApp Web sürümü son derece kullanışlı. Mobil uygulamada yer alan bazı özellikler bugün itibariyle masaüstü için sunulmuş değil. Ancak F8 etkinliğinde WhatsApp Web için görüntülü konuşma özelliğinin duyurulması bekleniyor.

Bu özellik ile mesajlaşma uygulamasının, Messenger ve Skype gibi diğer uygulamalardan bir farkı kalmamış olacak. Görüntülü konuşma özelliği Windows 10 mağazasından indirilen WhatsApp Web uygulaması için sunulacak. Yani tarayıcı üzerinden açılan sürümde yine görüntülü iletişim seçeneği olmayacak.

Test Sürecindeki Özelliklerin Tanıtılması Bekleniyor

Test Sürecindeki Özelliklerin Tanıtılması Bekleniyor

WhatsApp ile ilgili daha önce yer alan haberlerde yeni özelliklerin duyurusunu yapmıştık. Android uygulaması için parmak izi özelliğini test etmeye başlayan mesajlaşma uygulamasına karanlık temanın da geleceği duyurulmuştu. F8 etkinliğinde bu iki özelliğe dair resmi duyuruların yapılması bekleniyor. Karanlık tema WhatsApp’ın beta sürümünde kullanılabilir durumda.

Diğer yandan animasyonlu etiketler de yine F8’de duyurulması beklenen özellikler arasında. Facebook, WhatsApp ve Instagram’a dair yeni özelliklerin duyurulacağı F8 etkinliği 30 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında ABD saatine göre 10:00’da başlayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu