Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp’ta Tek Hesaptan Fazla Cihazda Oturum Açmayı Sağlayan Özellik Test Ediliyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır beklenen çoklu cihaz özelliğini test etmeye başladı.
WhatsApp’ta Tek Hesaptan Fazla Cihazda Oturum Açmayı Sağlayan Özellik Test Ediliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, sunduğu hizmeti iyileştirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışmayı sürdürüyor. 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan uygulama başlıca iletişim aracı olarak kullanılır oldu. Platform geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmış ve sonrasında çok daha hızlı bir değişim sürecine girmişti. Son olarak geçtiğimiz günlerde masaüstü platformları için karanlık mod desteği kullanıma sunulmuştu.

Bilindiği üzere WhatsApp’ta kullanıcılar hesaplarını tek bir cihazdan açabiliyor. Masaüstü uygulaması üzerinden oturum açmak için de mobil cihaz ile QR kod üzerinden hesap tanıtılıyor ve telefondan bağlantı sağlanıyor. WhatsApp ekibi bir süredir uygulamaya çoklu cihaz desteği getirmeyi planlıyordu. Mesajlaşma uygulamasına yakınlığı ile bilinen WABetaInfo bu özelliğin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Çoklu Cihaz Desteğinde Sona Yaklaşılıyor

Çoklu Cihaz Desteğinde Sona Yaklaşılıyor

WABetaInfo mesajlaşma uygulamasına gelecek olan çoklu cihaz desteğine dair yeni bilgilere yer verdi. Bugüne kadar tek bir hesaba bağlı olmak kaydıyla oturum açma şartı olan WhatsApp’ta, yeni özelliğin gelmesi ile beraber 4 cihaza kadar oturum açmak mümkün olacak. Kullanıcıların hesaplarına yeni bir cihaz tanımlamak için WhatsApp’tan SMS ile gelecek onay kodunu uygulamaya girmesi gerekecek.

Web uygulaması bilindiği üzere telefona bağlı kalmak kaydıyla çalışıyor. Telefonun interneti çekmediği zaman ya da şarjı bittiğinde web uygulamasında oturum açılmış olsa da kullanmak mümkün olmuyordu. Yeni özellik ile bu durum tarihe karışmış olacak. Çoklu cihaz desteği sadece masaüstü sürümü ile sınırlı değil. Başka bir telefon ya da tablet üzerinden de yeni oturum açmak mümkün olacak.

Gelen haberlere göre WhatsApp bu özelliği test etmeye devam ediyor. Beta sürümünde yer alan bu özelliğin uygulamanın kararlı sürümünde ne zaman yer alacağı ise şu an için bilinmiyor. Şirket ayrıca oturum açılmış hesapların kontrol edilmesini sağlayan özel bir arayüz geliştirdiği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu