Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ın Sahte Mesajlar ile Mücadelesi Olumlu Sonuç Veriyor

WhatsApp geçtiğimiz günlerde mesaj iletimi için getirmiş olduğu sınırlamanın meyvelerini toplamaya başladı.
WhatsApp’ın Sahte Mesajlar ile Mücadelesi Olumlu Sonuç Veriyor

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları insanların başlıca iletişim seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mobil cihazların yaygınlaşması sonrası bilgi paylaşımında mesajlaşma uygulamaları büyük pay sahibi olmaya başladı. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanı ise WhatsApp olmakta. Son rakamlar uygulamanın 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devi, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların yanlış bilgiye ulaşmasını önlemek adına çeşitli önlemler alıyor.

Bilindiği üzere dünya son dönemde COVID-19 salgınına karşı sıkı bir mücadele yürütüyor. Dünya genelinde salgına yakalanan insan sayısı 3 milyona yaklaşmak üzere. Hayatını kaybeden insan sayısı ise 206 bini geçti. Corona virüsünün bu denli yaygın hale gelmesi ile beraber sosyal medya uygulamaları üzerinden çok sayıda paylaşım yapılmakta.

Geçtiğimiz günlerde salgınla ilgili asılsız bilgilerin paylaşılmış ve milyonlarca insanda panik yaratılmıştı. Bilgilerin yayıldığı başlıca mecralardan birisi ise WhatsApp olmakta. Facebook geçtiğimiz günlerde bu durum için bazı önlemler almıştı. Gelen son haberler alınan önlemlerin fayda sağladığını gösteriyor.

WhatsApp Asılsız Paylaşımların Önünü Kesiyor

WhatsApp Asılsız Paylaşımların Önünü Kesiyor

WhatsApp’ta asılsız bilgiler insanların bir mesajı tek seferde çok sayıda kişiye göndermesi ile gerçekleşiyordu. Şirket bunun için yeni bir önlem almıştı. Mesajlaşma devi geçtiğimiz günlerde asılsız bilginin önüne geçmek için mesaj iletimine yeni bir sınırlama getirmiş ve bir kişi ile kısıtlamıştı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda ise bu sayı beş kişi ile sınırlnamıştı. Söz konusu kısıtlama bir mesajın bir kişiye toplamda 5’ten fazla kes gönderildiğinde devreye giriyor.

Mesajlaşma devinden yapılan açıklama yapılan kısıtlamalardan olumlu yönde sonuçlar aldıklarını açıkladı. Şirket alınan önlemler sonrası iletilen mesaj sayısında yüzde 70’e varan bir azalma olduğuna dikkat çekiyor. Bu oranda bir azalma WhatsApp’ın asılsız bilgi ile mücadelede oldukça başarılı olduğunu gösteriyor.

WhatsApp’tan konuya dair yapılan açıklamada “WhatsApp, viral mesajlarla başa çıkmak için üzerimize düşeni yapmaya kararlıdır. Kısa bir süre önce, “çok yönlendirilmiş iletileri” yalnızca bir sohbette paylaşmak için bir sınır getirdik. Bu yeni sınırı uygulamaya koyduğundan beri, küresel olarak WhatsApp’a gönderilen çok yönlendirilmiş mesajların sayısında% 70’lik bir azalma olmuştur. Bu değişiklik, WhatsApp’ın kişisel ve özel görüşmeler için bir yer tutmasına yardımcı oluyor.” ifadelerine yer verildi.

Şirket geçtiğimiz günlerde gruplardaki video görüşmesinde 4 olan kişi limitini 8’e çıkardığını açıklamıştı. WhatsApp yetkilileri kullanıcılara verdikleri hizmeti iyileştirmeye devam edeceklerini ve kötüye kullanım ile mücadele edeceklerini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum