Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Platformları Telefondan Bağımsız Olarak Çalışabilir Hale Geliyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın geliştirme kodlarında görülen yeni özellik, farklı platformlarda telefon desteği olmadan kullanılmaya işaret ediyor.
WhatsApp Platformları Telefondan Bağımsız Olarak Çalışabilir Hale Geliyor

WhatsApp bugün itibariyle dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Uygulamanın günümüz itibariyle varsayılan mesajlaşma platformu olduğunu söylesek yanlış konuşmuş olmayız. Facebook’un sahibi olduğu dev platform kullanım deneyimini her geçen gün daha da iyileştirmek adına sürekli güncelleniyor ve yeni özellikler ile donatılıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp, iOS ve Android başta olmak üzere Windows, macOS gibi masaüstü platformlarda da kullanılabiliyor. Bununla beraber iPAd gibi tablet ürünlerinde de WhatsApp uygulamasını kullanmak mümkün. Ancak WhatsApp’ın kullanılabilir durumda olması için telefondaki uygulamanın yüklü ve çalışır durumda olması gerekiyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkan bilgilere göre bu zorunluluk ortadan kalkacak gibi görünüyor.

WhatsApp Platformlar Arası Bağımsız Çalışacak

WhatsApp Platformlar Arası Bağımsız Çalışacak

WhatsApp’ın en kullanışlı yönlerinden birisi hiç kuşkusuz masaüstünden kullanım imkanı sağlayan Web uygulaması. Önceleri tarayıcı üzerinden başlayan proje daha sonra başlı başına uygulama olarak masaüstü platformlarda sunuldu. Ancak bu platformdan uygulamanın kullanılması için telefon ile iletişim halinde olmak gerekiyor.

Mesajlaşma uygulamasına yönelik ilk sızıntıları ortaya çıkaran WABetaInfo’da yer alan son bilgilere göre artık böyle bir bağlantı içerisinde bulunmak gerekmeyecek. Çoklu platform desteği olarak adlandırılan bu özellik ile ister masaüstü ister tablet, uygulamanın çalışması için telefonla bağlantı kurulması şartı ortadan kalkıyor. Özellik iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacak.

iOS için 3D Touch Kararı

iOS için 3D Touch Kararı

WhatsApp’ta uygulanan değişikliklerden biri ise iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Yapılan değişiklik ile 3D Touch ile kullanılan kısayollar uygulamadan kaldırıldı. Bununla beraber kullanıcılara medya dosyalarını hızlı şekilde düzenleme özelliği geliyor. Artık başka uygulamalardan gelen resim video gibi medya dosyaları WhatsApp üzerinden düzenlenebilecek.

Uygulamanın dünya genelinde 1.5 milyar kullanıcısı olduğu biliniyor. Gelen yeni özellikler ile platformdaki kullanıcı sayısının daha da artacağını söylemek mümkün. Gelen çoklu platform desteği WhatsApp’ın en dişli rakibi Telegram’da kullanılabilir durumda. Bu yüzden gelen sızıntı WhatsApp’ın bu özelliği hayata geçirme ihtimalini oldukça kuvvetlendiriyor.

Çoklu platform desteğinin WhatsApp Business’in iOS sürümünü de kapsayacağı belirtiliyor. WaBetaInfo ayrıca WhatsApp’ın UWP+ adlı yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bu özellik iOS ya da Android yüklü akıllı telefonların kapalı olsa bile kullanıcıların WhatsApp’ı kullanabileceğini gösteriyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özelliklerin önümüzdeki günlerde WhatsApp tarafından kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum