Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Otomatik Silinen Mesajlar Üzerinde Çalışıyor

Mesajlaşma devi otomatik olarak silinen özellikleri test ediyor.
WhatsApp Otomatik Silinen Mesajlar Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu yeni özellikler ile daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamada yalan haberleri engellemek için özel bir simgeye yer verileceği açıklanmıştı. Bunun yanı sıra WhatsApp’ın rakibi olan uygulamalar da farklı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Başta Telegram olmak üzere WeChat, Viber gibi mesajlaşma uygulamaları kullanıcıların alternatif tercihleri arasında yer alıyor. WhatsApp ise uzun zamandır Telegram’da bulunan bir özelliği kendi uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre otomatik silinen mesajlar özelliği WhatsApp ekibi tarafından test ediliyor.

Mesajlar Kendi Kendine Silinecek

Mesajlar Kendi Kendine Silinecek

WhatsApp Beta sürümüne gelen özellik ile bazı kullanıcılar otomatik olarak silinen mesajları kullanabiliyor. Uzun süren sohbetlerde mesajların birikmesi söz konusu olabiliyor. Bunun için kullanıcıların tamamen sohbeti silmesi gerekiyor. Ancak geliştirilen özellik bu durum için farklı bir seçenek sunmuş olacak. Örneğin gizli bir bilginin gönderildikten sonra otomatik olarak silinmesi istenebilir. Kullanıcılar bir gün sonra o mesajın otomatik olarak silinmesini ayarlayabilecek.

Söz konusu mesajı bir kenarda tutmak için ekran görüntüsü almak ya da başka bir kişiye iletmek mümkün olacak. Kullanıcılar otomatik silinen mesajların süresini 1 haftaya kadar ayarlayabilecek. Beta sürümünde bunun yanında bir başka özellik daha test ediliyor. Kullanıcılar bir kişiyi ya da grubu sessize almak istediklerinde bunu en fazla bir yıl süreyle yapabiliyor.

Test edilen özelliğin kullanıma sunulması ile beraber sessize alma işlemi kalıcı olarak gerçekleştirilecek. Yani manuel olarak müdahale edilmedi sürece sessize alınan sohbetlerde bir değişiklik olmayacak. WhatsApp’ın ilerleyen günlerde test ettiği yeni özelliklerini kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum