Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Yoluyla Yayılan Momo Oyunu Hem Kişisel Bilgileri Çalıyor Hem de İntihara Sürüklüyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta son günlerde yayılmaya başlayan Momo adlı oyun, son derece tehlikeli yönleriyle dikkat çekiyor.
WhatsApp Yoluyla Yayılan Momo Oyunu Hem Kişisel Bilgileri Çalıyor Hem de İntihara Sürüklüyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

WhatsApp son yıllarda kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması haline geldi. Böylesine büyük bir platform, kullanıcıların büyük çoğunluğu için oldukça yararlı olurken, kimi zaman ise zararlı içeriklerin yayılmasına zemin hazırlıyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp yeni bir güncelleme ile kullanıcılarını spam mesajlardan koruyacağını açıklamıştı.

Ancak yine de zaman zaman platform içerisinde zararlı içerikler ile yeniden karşılaşmak mümkün oluyor. Son olarak Momo adı verilen bir oyunun WhatsApp üzerinden hızla yayıldığı belirtildi. Oyun kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçiriyor ve depresyona sürüklüyor.

Momo Hızla Yayılmaya Başladı

Momo Hızla Yayılmaya Başladı

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda mavi balina oyunu internet üzerinde yayılmış ve dünyada pek çok çocuğun intihar etmesine zemin hazırlamıştı. WhatsApp üzerinden yayılmaya başlayan Momo adlı oyun, dünyanın her yerinde kullanıcıların telefonlarına bulaşmaya başladı.

Oyunu oynayan kişilerden gelen bilgilere göre, oyun esnasında kullanıcılara çeşitli tehditler ve şantajlar yapılıyor. Ayrıca şiddet içerikli görseller ile de kullanıcılara çeşitli tacirler yapıldığı belirtiliyor. Oyun yabancı numaralar aracılığı ile yayılıyor ve bu kişiler tarafından kontrol ediliyor.

Oyun Kişisel Bilgileri Çalıyor ve İntihara Sürüklüyor

Oyun Kişisel Bilgileri Çalıyor ve İntihara Sürüklüyor

WhatsApp yoluyla yayılan Momo adlı oyunun kişisel bilgileri çaldığına yer veriliyor. Şiddeti öven bir dilin kullanıldığı oyunda kullanıcılar taciz ve tehdit ediliyor. Bu yolla kullanıcılardan para kazanmak isteniliyor. Oyun ayrıca kişileri depresyon ve kaygı ataklarına iterek sonunda intihara kadar sürüklediği belirtildi.

Momo oyunu ağırlıklı olarak WhatsApp üzerinden yayılsa da bir iddiaya göre çocukların sıklıkla oynadığı Minecraft üzerinden de yayılmaya başlamış. Bazı kullanıcıların iddialarına göre Momo karakteri Minecraft’ta bir oyun karakteri olarak görülmüş. Uzmanlar ise WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında, bilinmeyen numaralarla iletişime geçilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu