Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ta Kullanıcılar Yılbaşında 100 Milyarı Aşkın Mesaj Gönderdi

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yılbaşı günü dünyada yeni bir rekora imza attı.
WhatsApp’ta Kullanıcılar Yılbaşında 100 Milyarı Aşkın Mesaj Gönderdi

Günümüzde mesajla iletişim dünya genelinde hemen herkes tarafından yoğun bir şekilde kullanılmakta. Akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar yaygınlaşmadan önce bu iletişim SMS aracılığı ile sağlanıyordu.Son yıllarda ise WhatsApp, Telegram, Messenger gibi uygulamalar bu görevi devralmış durumda. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında gerek kullanıcı sayısı gerekse de kullanım oranıyla WhatsApp’ın çok büyük bir paya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2009 yılında ilk olarak iOS kullanıcıları için sunulan popüler mesajlaşma platformu kısa sürede çığ gibi yayıldı. 2014 yılında ise sosyal medya devi Facebook’un bünyesine katıldı ve o dönemden bu yana yeni özellikler ile geliştirilmeye devam ediyor. O dönem 19 milyar bedelle Facebook tarafından satın alınan uygulama sadece ülkemizde 50 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. İnsanların mesajlaşma için ilk tercihi haline gelen uygulama geçtiğimiz yılbaşı gününde de yeni bir rekora imza attı.

WhatsApp’tan Yılbaşı Rekoru

WhatsApp’tan Yılbaşı Rekoru

Dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulaması olarak gösterilen WhatsApp, geçtiğimiz yılbaşında 100 milyardan fazla mesaj gönderimine ulaştı ve bu alanda ulaşılması güç yeni bir rekora imza atmış oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamada gönderile bu mesajların 12 milyardan fazlasının ise resim dosyası olduğunun altı çiziliyor. Ülkelere göre yapılan sıralamada ise en fazla Hindistan’daki kullanıcıların başı çektiği görülüyor.

Ülkede 31 Aralık itibariyle 20 milyarı aşkın mesaj gönderimi yapıldığı belirtiliyor. Bu rakam tüm dünyadaki kullanıcıların ise 5’te 1’ine denk geliyor. Şirketten geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 2020 yılının ilk günlerinden itibaren eski sürümlere verilen desteğin kesileceği duyurulmuştu.

Bununla beraber yeni iOS ve Android sürümlerinin gelmesi ile beraber WhatsApp’ın da kullanım deneyimi hızla artmaya devam ediyor. Sosyal medya devi yaptığı açıklamasında mesajlaşma platformu WhatsApp’ta en çok metin tabanlı iletişimin olduğunun altını çiziyor. Metin mesajlarını sırasıyla resimli mesaj, arama ve sesli not özellikleri takip ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum