Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp’ta Kullanıcılar Kişilerin Durum Güncellemesini Kapatabilecek

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kullanıcılar rahatsız oldukları kişilerin durum güncellemesini kapalı hale getirebilecek. Özellik Android beta sürümü için yayınlandı.
WhatsApp’ta Kullanıcılar Kişilerin Durum Güncellemesini Kapatabilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün itibariyle kendi alanında en fazla kullanıcıya sahip olan platform olarak karşımıza çıkıyor. İlk çıktığı günden bu yana sürekli yeni özellikler ile güncellenen anlık mesajlaşma uygulaması pek çok yeniliğe kavuştu. Bilindiği üzere Instagram, Snapchat gibi sosyal medya uygulamalarında kullanıcılar Hikayeler adı altında 1 günlük paylaşımlar yapabiliyor.

Bu özelliğin bir benzeri ise WhatsApp’a Durumlar adı altında geçtiğimiz aylarda sunulmuştu. Özelliğin yayınlanması ile beraber WhatsApp kullanıcıları Durum güncellemeleri yayınlıyor ve bu güncellemelere kimlerin baktığını görebiliyor. Ancak kimi zaman kullanıcılar istemedikleri kişinin durum güncellemesini görmek istemiyor. Mesajlaşma uygulamasının Android beta sürümü için yayınlanan özellik bu eksikliğin kapatılacağını işaret ediyor.

Durum Güncellemesi Kapatılabilecek

Durum Güncellemesi Kapatılabilecek

WhatsApp’ın 2.19.260 kodlu Android beta sürümünde kullanıcı dostu bir özelliğe rastlandı. Gelecek olan özellik ile WhatsApp kullanıcıları kişilerin durum güncellemesini sessize alabilecek. Söz konusu kişilerin yapmış olduğu durum güncellemeleri kullanıcılara gösterilmeyecek. Bu özelliğin aktif hale gelmesi ile beraber rehberde kayıtlı olan kimsenin durum güncellemesi WhatsApp tarafından gösterilmeyecek.

Bugün itibariyle durum güncellemelerinin gizlenmesi için o kişiyi rehberinizden silmeniz gerekiyor. Ancak artık böyle bir şey yapmaya gerek kalmayacak diyebiliriz. Durum sessize alma özelliğinin Android beta için sunulmuş olması, sistemin büyük ölçüde tamamlandığını gösteriyor. Uygulamanın kararlı sürümü için özelliğin ne zaman yayınlanacağı kesin değil ancak beta testlerine geçilmiş olması çok fazla beklenmeyeceğini gösteriyor.

Beta Programına Katılarak Özelliği Test Etmek Mümkün

Beta Programına Katılarak Özelliği Test Etmek Mümkün

WhatsApp geliştirmekte olduğu özelliklerini ilk etapta beta sürümüne dahil ediyor. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşanmaması halinde kısa sürede tüm platforma yayılıyor. Durum güncellemelerini sessize alma özelliğinden yararlanmak isteyen WhatsApp kullanıcıları Google Play beta programına katılabilirler. Ayrıca Android uygulamasının beta sürümü APK dosyası olarak indirilebilir.

Durum güncellemelerinin sessize alma işlevi şu an için sadece Android için yayınlanmış durumda. iOS platformuna dair herhangi bir gelişme mevcut değil. WhatsApp geliştirici ekibinin kısa sürede Android ile beraber iOS için de aynı özelliği yayınlaması bekleniyor. Bununla beraber şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı karanlık temayı da yakın zamanda yayınlayacağı gelen bilgiler arasında.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu