Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Kaydırarak Alıntı Yapma Özelliğini Android Sürümüne Getiriyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS sürümünde yer alan kaydırarak alıntı yapma özelliğini Android sürümü için yayınlayacak. İşte detaylar…
WhatsApp Kaydırarak Alıntı Yapma Özelliğini Android Sürümüne Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, milyonlarca kullanıcısına daha kaliteli bir deneyim sunmak için sürekli kendisini geliştiriyor. Milyonlarca kişinin birbiri ile iletişim kurduğu platformda, kullanım kolaylığı büyük önem teşkil ediyor. Geçtiğimiz günlerde karanlık tema özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıkan şirket, bu sefer Android uygulaması için kullanım kolaylığı sağlayacak bir özelliği getiriyor.

Gelecek özelliği Android kullanıcılarının uzun süredir beklediğini belirtelim. WhatsApp’ı iOS üzerinden kullananlar, bir kişinin mesajını alıntılamak istediğinde, o mesajı sağa kaydırarak bu işlevi rahatlıkla gerçekleştirme imkanı buluyorlar. Ancak Android sürümünde ise mesajı seçili hale getirip cevap verme satırına tıklamak gerekiyor.

Beklenen Özellik Android’e Geliyor

Beklenen Özellik Android’e Geliyor

WhatsApp Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği, kaydırarak alıntılama özelliği önümüzdeki günlerde WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. 2.18.300 kodlu beta versiyonunda ortaya çıkan özellik sayesinde kullanıcılar cevap vermek istedikleri mesajı kolay bir şekilde yanı çekip alıntılayabilecekler.

Halihazırda mesajı seçili hale getirip cevap satırına basmak gerekirken, iOS kullanıcıları bugüne kadar kaydırarak cevap verme özelliğini kullanıyorlardı. Android kullanıcılarının da uzun zamandır beklediği özelliğin yaklaşık 1 ay gibi bir süre içerisinde tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Yeni özelliğin özellikle kalabalık kullanıcı sayısına sahip gruplarda büyük kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz. Bugüne kadar iOS kullanıcılarını için pratik bir seçenek olarak kullanılan bu özelliğin Android kullanıcıları için de yayınlanacak olması geç te olsa yerinde bir karar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu