Paylaşım

WhatsApp Kafasını Dinlemek İsteyenlere Yeni Özellikler Geliştiriyor


 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, konuşmaları tamamen sessize almak iseyenler için yeni özellikler geliştiriyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemde dikkat çeken güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kaydırarak alıntı yapma özelliğini Android sürümüne getireceğini açıklayan platform, şimdi de çok fazla konuşmanın döndüğü grupları ve kişileri sessize alacağı özelliklerini geliştiriyor.

Şirket iki yeni özellik ile kullanıcıların karşısına geliyor. ‘Tatil Modu’ ve ‘Sessiz Mod’ adı ile iki yeni özellik ile gelen platform kullanıcıların kafasını dinlemesi için yeni seçenekler sunuyor. Bu sayede istenmeyen sohbetlerden rahatsız olan ancak sohbetten çıkamayan kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir seçenek geliştiriliyor.

‘Tatil Modu’ ve ‘Sessiz Mod’ Geliyor

‘Tatil Modu’ ve ‘Sessiz Mod’ Geliyor

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak Tatil modu ile kullanıcılar arşivledikleri herhangi bir sohbetten mesaj alsalar bile herhangi bir bildirim görmeyecek. Söz konusu sohbet yine arşivlenmiş klasöründe kalmaya devam edecek. Bugüne kadar arşivlenmiş bir sohbete yeni bir mesaj geldiğinde konuşma ana sayfada görünüyordu.

WhatsApp ayrıca sessiz mod özelliğini de bir üst seviyeye taşıma kararı almış. Bugüne kadar sessize alınmış olan sohbetlerden herhangi bir bildirim gelmese de mesaj rozeti görünüyordu. Ancak yeni sessiz modu ile uygulama ekranında herhangi bir simge görülmemiş olacak.

Facebook Instagram ve WhatsApp Birbirine Bağlanacak

Facebook Instagram ve WhatsApp Birbirine Bağlanacak

Şirketin geliştirdiği bir diğer özellik ile bünyesindeki hesapların birbirine bağlanmasını mümkün hale getiriyor. Geliştirilecek özellik ile kullanıcılar Facebook, Instagram ve WhatsApp hesaplarını birbirine bağlayabilecekler.

Bu özellik halihazırda iş uygulaması WhatsApp Buisiness için geliştirilmişti. Ancak şirkete yakın kaynaklar bu özelliğin standart WhatsApp sürümü için de kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın