Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Tarihinde Bir İlke İmza Atarak Reklam Gösterimine Başlayabilir!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta önümüzdeki yıldan itibaren durum mesajlarında reklam gösterimi olacağı iddia edildi. İşte detaylar…
WhatsApp Tarihinde Bir İlke İmza Atarak Reklam Gösterimine Başlayabilir!

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla beraber dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün daha da büyüyecek hamlelerde bulunuyor. Ancak bugüne kadar WhatsApp’ın herhangi bir gelir modelinin olmadığı bilinmekte. Buna rağmen geçtiğimiz yıllarda Facebook, WhatsApp için 22 milyar dolar doları gözden çıkarmıştı.

Geçtiğimiz gün Facebook’un WhatsApp için yeni gelir modeli oluşturduğu haberi gündemde yer almıştı. WhatsApp Business ile yeni gelir modeli oluşturan şirket, WhatsApp’ın normal kullanıcı sürümünden de yeni kazançlara yönelebilir. The Wall Street Journal’de yer alan iddialara göre WhatsApp durum mesajlarında önümüzdeki yıldan itibaren reklam gösterimi olacağı belirtildi.

WhatsApp Durumlarına Reklam Gösterimi Gelebilir

WhatsApp Durumlarına Reklam Gösterimi Gelebilir

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta bugün itibariyle herhangi bir reklam gösterimine rastlamak mümkün değil. Hatta kimi çevrelerce WhatsApp’ın ücretli olacağı iddia edilse de, şirket bu haberleri kesin bir dille yalanlamış ve kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmeyeceğini açıklamıştı.

Tabi WhatsApp’ın bugüne kadar nasıl gelir sağladığı merak ediliyordu. The Wall Street Journal’de yer alan bir rapora göre önümüzdeki yıldan itibaren WhatsApp durum mesajlarında reklam gösterimleri yer alacak. Benzer model Instagram’ın hikayeler kısmında reklam gösterimi ile uygulanıyordu.

Reklam Gösterimi Nasıl Olacak?

Reklam Gösterimi Nasıl Olacak?

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcıların durumlarında çeşitli reklamların yer alacağı belirtiliyor. Ancak bu reklamların ne şekilde görüntüleneceği ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmış değil. Reklamlar kullanıcıları etkileyecek derecede sinir bozucu mu olacak yoksa göze batmayacak şekilde mi olacak belirsiz.

Instagram’ın hikayeler bölümünde de yapılan reklam gösteriminden sonra WhatsApp’ın da durum bölümünde aynı uygulamayı hayata geçirmesi sürpriz olmuyor. Ancak Instagram hikayeleri ile WhatsApp durumları arasında önemli derecede etkileşim farkı olduğunu söylemek lazım. Dolayısıyla WhatsApp’ın bu şekilde hayata geçirmesi muhtemel projesi ne derece verimli olur soru işareti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum