Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Android Uygulamasında Bir Yıldan Eski Mesajlar Siliniyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android uygulamasında bir yıldan eski mesajların silindiği belirtildi.
WhatsApp Android Uygulamasında Bir Yıldan Eski Mesajlar Siliniyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son günlerde çeşitli hatalar ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamada ortaya çıkan bir hatanın eski numaralara ait mesajları gösterdiği ifade edilmişti. Bir Amazon çalışanı tarafından ortaya çıkarılan hata sonucu WhatsApp’taki veri gizliliği tartışma konusu olmuştu.

Aradan bir kaç gün geçmesine rağmen popüler mesajlaşma uygulaması yeni bir hata ile gündeme geldi. Paylaşılan yeni raporlara göre WhatsApp’ın Android sürümünde pek çok kullanıcı, eski mesajlarının silindiğini belirtiyor.

Bir Yıldan Eski Mesajlar Siliniyor

Bir Yıldan Eski Mesajlar Siliniyor

Çok sayıda Android kullanıcısının belirttiğine göre uygulamada yer alan eski mesajlar otomatik olarak silinmeye başladı. Sohbet yedeklerinin silindiğini belirten kullanıcılar, bir yıldan eski tarihe ait mesajlarda bu durumun yaşandığını belirtiyor. Aslında bu şikayetler daha önce de bazı kullanıcılar tarafından Twitter üzerinden dile getirilmişti.

Bir grup kullanıcı daha önce Google Drive üzerinde bulunan WhatsApp sohbet yedeklerinin silindiğini ifade etmişti. Son olarak yaşanan mesajların silinme olayının devam etmesiyle beraber şirket yetkilileri de durumu kabul ettiğini ifade ettiler. Şirket sözcüleri tarafından gönderilen e-postalarda “Bu hatanın farkındayız ve bu sorunu çok yakın zaman içerisinde çözüme kavuşturacağız” açıklamasına yer verildi.

WABetaInfo Daha Önceden Uyarmıştı

WABetaInfo Daha Önceden Uyarmıştı

Uygulamada yaşanan bu hata ilk olarak geçtiğimiz hafta ortaya çıkmış ve WABetaInfo tarafından şirket yetkililerine iletilmişti. Bilindiği üzere WABetaInfo, WhatsApp’a dair yaptığı sızıntılar ile adından sürekli bahsettiriyor. Kullanıcıların ifadesine göre WhatsApp sohbet yedekleri kendilerinden habersiz olarak siliniyor.

Geçtiğimiz süreçte yaşanan mesajların silinmesi olayı sonrası WhatsApp tarafından kullanıcıların bu mağduriyeti giderilememişti. Şirket yetkililerinin halen söz konusu hata üzerinde çalıştıkları biliniyor ancak silinen mesajlar geri getirilebilir mi bunu da bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum