Paylaşım
in G+

WhatsApp Android Sürümünde Ardışık Yollanmış Sesli Mesajlar Otomatik Dinlenecek


 

WhatsApp, Android sürümü için üst üste yollanmış sesli mesajların otomatik olarak dinlenmesini sağlayan özellik geliştiriyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanım deneyimini üst seviyeye çıkarmak için sürekli yeni güncellemeler ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde iOS kullanıcıları için bildirim ekranından video izleme özelliğini duyuran platform, şimdi de Android kullanıcılarına yönelik kullanışlı bir özellik geliştiriyor.

Bilindiği üzere WhatsApp’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi sesli mesajlar olmakta. Pek çok kullanıcı metin yazmak için uygun olmadığında ya da mesajını daha anlaşılır kılmak için sesli mesaj uygulamasına başvuruyor. Tabi bu mesajlar art arda gönderildiğinde karşı taraf için dinlemek sorun olabiliyor. Çünkü kullanıcılar her bir sesli mesajı tek tek dinlemek durumunda kalıyor. Şirket Android için bu durumu çözme yoluna gidiyor.

Sesli Mesajlar için Kullanışlı Özellik

Sesli Mesajlar için Kullanışlı Özellik

WhatsApp’ın son olarak testlerine başladığı özellik, üst üste yollanan sesli mesajları dinleme kolaylığı sağlıyor. Bilindiği üzere kullanıcılar art arda yollanmış mesajları dinlemek için her birine tek tek tıklaması gerekiyor. Ancak WhatsApp, Android sürümünde bundan böyle ardışık yollanmış sesli mesajlar otomatik olarak dinlenebilecek.

Dolayısıyla kullanıcıların sesli mesajları dinlemesi için tek tek oynat butonuna basmaları gerekmeyecek. Bu durum haliyle uygulama içerisindeki kullanım deneyimini daha üst seviyeye çıkarıyor. Uygulama tüm sesli mesajlar oynatıldığında, kullanıcıyı özel bir bildirim sesi ile uyaracak. Bildirim sesi oynatılabilecek bir sesli mesaj olduğunda farklı, tüm sesli mesajlar oynatıldığında farklı olacak.

Android için Geç Kalındı

Android için Geç Kalındı

WhatsApp’ın Android için geliştirmekte olduğu özellik, halihazırda iOS uygulamasında kullanılıyor. Aynı zamanda popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’da da ardışık mesajlar otomatik olarak dinlenebiliyor. Bugüne kadar Android uygulamasına bu özelliğin sunulmamış olması düşündürücü.

Özellik uygulama kodlarının içerisinde yer alıyor. ancak henüz WhatsApp söz konusu özelliği etkinleştirmiş değil. Dolayısıyla kullanıma sunulması için bir süre daha beklemek gerekiyor. Yakın zaman içerisinde Android uygulamasında ardışık olarak yollanmış sesli mesajlar otomatik olarak dinlenecektir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı