Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Net Sıfır Hedef Açıklayan Wells Fargo Hisseleri İşlemlere Ekside Başladı

Wells Fargo, net sıfır hedefler belirleyen ABD'li bankacılık devleri arasında yerini aldı. Dünkü işlemlerde %3,31 yükselen hisseler, bugüne ekside başladı.
Net Sıfır Hedef Açıklayan Wells Fargo Hisseleri İşlemlere Ekside Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Varlık bakımından en büyük üçüncü ABD bankası olan Wells Fargo, net sıfır hedefler belirleyen bankacılık devleri arasına katıldı. Bank of America, Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Goldman Sachs ve Citigroup’a benzer şekilde net sıfır sera gazı emisyonlarına ulaşmayı taahhüt etti.

Banka açıklamasında; ”2030 yılına kadar sürdürülebilir finansmanda 500 milyar dolar dağıtacak olan şirket, düşük karbonlu geçişi desteklemek için müşterilerle birlikte çalışacak” dedi.

8 Mart’ta Wells Fargo, düşük karbonlu ekonomiye geçişi destekleme çabalarında büyük bir adım duyurdu. Wells Fargo CEO’su Charlie Scharf, şu ifadeleri kullandı:

“İklim değişikliği, çağımızın en acil çevresel ve sosyal sorunlarından biridir. Ve Wells Fargo, Paris Anlaşması’nın hedeflerini desteklemek ve net sıfır karbon ekonomisine geçişe yardımcı olmak için faaliyetlerimizi uyumlu hale getirmeye kararlıdır.”

Önceki kapanışı 38,67 dolar seviyesinden %3,31 artıda yapan bankanın hisseleri bugüne 38,17 dolardan ekside başladı.

Wells Fargo Hisseleri İşlemlere Ekside Başladı
Kaynak: MarketWatch

Wells Fargo hisseleri, haftanın ilk işlem gününde rakiplerinden daha iyi performans göstermişti. 25 Şubat’ta ulaştığı 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 38,68 doların hemen altında kapandı. İşlem hacmi de 38,2 milyonla 50 günlük ortalama 35 milyonu geride bırakmıştı.

Bu arada hisselerin performansına bakıldığında 1 aylık getirisi %13,92 iken yıl başından bu yana %25,55 kazanç sağladığı görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu