Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Warren Buffet’ın İş Ortağı Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor

Milyarder yatırımcı Charlie Munger, kripto paraların yasaklanmasından yana olan tavrını sürdürüyor. Ayrıntılar haberde…
Warren Buffet’ın İş Ortağı Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor
Yorum

Warren Buffet’ın iş ortağı Charlie Munger, uzun zamandır kripto varlıklara dair karşı duruşu ile biliniyor. Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı da olan ünlü yatırımcı Charlie Munger, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto varlıklar üzerinde kumar oynar gibi hareket ettiklerini söyledi.

98 yaşındaki ünlü isim, Bitcoin’den kaçındığı için gurur duyduğunu vurguladı. Bu varlıkların aşırı oynaklığa sahip olduğunu söyleyen Munger, önümüzdeki yüz yıl içerisinde bitcoin’in fiyatının sıfırlanacağını iddia etti.

‘ABD, Çin  Gibi Davranmalı’

'ABD, Çin  Gibi Davranmalı'

Munger, Çin hükümetinin kripto paralara olan yasaklayıcı duruşundan da övgüyle bahsetti. Çin’de hayranlık duyduğunu söyleyen Munger, ABD’nin bu piyasaya izin vermesinin yanlış olduğunu ve benzer bir yasağı uygulaması gerektiğini ifade etti.

Dünya genelindeki yüksek enflasyona da değinen Munger, yatırımcıları spekülasyonlara karşı uyardı. Munger uzun zamandır kripto para karşıtı yapısıyla biliniyor. Bu açıklamalara rağmen Bitcoin ve kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı. Geçen zaman içerisinde kayıplarını artıran BTC, yazım itibariyle 43.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon dolar yakınlarında oturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%