Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Wall Street CEO’ları Kripto Para Piyasasını Değerlendirecek

Finans devlerinin patronları kripto paraları tartışacak
Wall Street CEO’ları Kripto Para Piyasasını Değerlendirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar her geçen gün daha geniş çevrelere yayılıyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan artışlar, son dönemde kurumsalların da ilgisini çekiyor. Finans otoriteleri ise kripto para ların geldiği noktayı ve bundan sonraki olasılıklar hakkında değerlendirmeler yapıyor.

Üç büyük Wall Street bankasının CEO’sları bu hafta ABD kongresinden önce kripto para birimlerini tartışmaya hazırlanıyor. CitiGroup, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of America bugün Senato Bankacılık komitesi ve Perşembe günü House Financial Services panelinin önüne çıkacak.

Finans Sektörü Kriptoyu Görmezden Gelemiyor

Finans Sektörü Kriptoyu Görmezden Gelemiyor

Finans devlerinin CEO’larının kripto para birimlerine olan yaklaşımlarını belirtmesi, piyasanın Wall Street oyuncuları tarafından görmezden gelinemeyeceğini gösteriyor. CitiGroup CEO’su Jane Fraser, dijital varlık alanındaki değişiklikleri takip ettiklerini ve müşteri talebi doğrultusunda yasal ve teknolojik gelişmeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Wells Fargo CEO’su Charles Scharf ise “Alternatif yatırım ürünleri olarak ortaya çıkan kripto para birimleriyle ilgili gelişmeleri yakından ve aktif bir şekilde takip etmeye devam ediyoruz. Para birimi olarak statüleri ve ödeme mekanizması akışkanlığını koruyor” diye konuştu.

Bank of America CEO’su Brian Moynihan, kripto para birimiyle ilgili ürün ve hizmetlere yönelik fırsatları, riskleri ve müşteri talebini değerlendirmeye devam ettiklerini belirtti Moynihan şu an için kripto para odaklı bir hizmete sahip olmadıklarını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%