Yatırım yapmaya başla!

Waffle House Saldırısının Kahramanı: “Bunu Kendimi Kurtarmak için Yaptım”

ABD'deki Waffle House saldırısında kahraman ilan edilen siyahi vatandaş; bunu kendi hayatını kurtarmak için yaptığını söyledi. Ayrıntılar haberimizde;
Waffle House Saldırısının Kahramanı: “Bunu Kendimi Kurtarmak için Yaptım”

ABD’nin Tennessee eyaletinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırı, ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Waffle House’a düzenlenen saldırıda, 3 kişi olay yerinde hayatını kaybederken 1 kişi de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

AR-15 tüfeğiyle restorana rastgele ateş eden saldırganın 29 yaşındaki Travis Reinking olduğu belirtilirken, onu etkisiz hale getiren James Shaw Jr. kahraman ilan edildi. Fakat 29 yaşındaki siyahi adam, bunun bir kahramanlık olmadığını ve yalnızca yaşam ile ölüm arasında bir seçim yaptığını söyledi.

ABD’nin Tennessee eyaletinde bulunan Waffle House’a yapılan saldırıyla birlikte ülkedeki kanlı eylemlerin arasına bir yenisi daha eklendi.

 Waffle House SaldırısıKimliği 29 yaşındaki Travis Reinking olarak belirtilen saldırgan, Pazar günü Waffle House’un önüne arabasıyla gitti.

Yaşadığı yerden 750 kilometre uzaklıkta bulunan restoranın park bölümünde bir süre bekledikten sonra çıplak bir şekilde dışarı çıkan Reinking, elindeki AR-GE 15 tüfeğiyle rastgele ateş etmeye başladı.

İlk önce restoranın önündeki 2 kişiyi vuran Reinking’in, daha sonra içeri girerek etrafa ateş etmeye başladığı söylendi.

 Waffle House Saldırısında 4 Kişi Hayatını Kaybetti4 kişinin hayatını kaybettiği ve saldırganın çıplak bir şekilde yaya olarak kaçtığı olayda, James Shaw Jr. da kahraman ilan edildi.

29 yaşındaki siyahi James Shaw Jr.’nin saldırganın elinden AR-GE tüfeğini alarak pek çok kişinin hayatını kurtardığı belirtilirken, kendisi bunun kahramanlık olmadığını dile getirdi.

“Eğer öleceksem, beni öldürmek için uğraşması gerekecek” diye düşündüğünü belirten kahraman, yaptığı şeyin anlık bir seçimin sonucu olduğunu ifade etti.

 James Shaw Jr. Waffle House Saldırısının KahramanıPazar günü bir arkadaşıyla birlikte restorana girdiklerini ve duyduğu sesleri ilk başta tabak çanak kırılması zannettiğini söyleyen James Shaw, ardından bunun bir saldırı olduğunu anlamış.

Olayın farkına vardıktan sonra ayağa kalkıp bir döner kapının arkasına geçen genç adam, bu sırada koluna kurşun yediğini ve orada ölmemek için bir şeyler yapması gerektiğini fark etmiş.

Saldırganın ateş etmeye ara verdiği bir anda harekete geçen Shaw, saldırgana kapıyla çarpmış ve ardından onunla dövüşmeye başlamış.

Tennessee Waffle House Saldırısı Kahramanı AçıklamalarıNihayetinde saldırganın elinden silahı aldığında onun kendisine “yanlış bir şey yapmış gibi” küfür ettiğini belirten Shaw, bütün bunların çok kısa süre içinde gerçekleştiğini ve düşünmeye çok fazla zamanı olmadığını aktardı.

İlaveten; öyle ilan edilse de kendisini kahraman olarak görmediğini çünkü yaptığı şeyde başarılı olamasaydı şu an hayatta olmayacağına inandığını dile getirdi. Neticede; olay çok daha fazla insanın hayatına mal olmadan durduruldu fakat saldırgan Travis Reinking hala bulunamadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum