Paylaşım

Vize Krizine Samsun’dan Tepki: Amerikan Tıraşı Yasak!


 

Son günlerde gündemin birinci konusu olan ABD ile yaşanan vize sorununa Samsun Berberler Odası’ndan çok konuşulacak bir tepki geldi. İşte detaylar…

Bilindiği üzere ABD ile Türk hükümeti arasında yaşanan sorunlar sonrasında iki ülke arasında ipler epey gerildi. ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğunda görevli olan Metin Topuz’un tutuklanmasıyla beraber iki ülke arasında tansiyon yükselmiş durumda. ABD hükumetinin Türkiye’de vize yasağı getirmesi son günlerin en çok konuşulan konusu olarak karşımıza çıkmakta.

Bu durum büyük tepki toplarken toplumun farklı kesimlerinden ABD’ye karşı çeşitli tepkilerin geldiği görülüyor. Son olarak Samsun’da konuyla ilgili son derece ilginç bir gelişme yaşandı. Samsun Berberler Odası’ndan yapılan açıklama ile il genelinde Amerikan tıraşının artık berberler tarafının yapılmayacağına yer verildi.

ABD ile Yaşanan Krize Sokaktan Gelen En İlginç Tepki

Bugüne kadar ülkemizin başka ülkeler ile yaşadığı politik sorunlar karşısında halktan eşi benzerine az rastlanır tepkiler geldiğine tanık olmuşuzdur. İsrail’e tepki göstermek amacıyla kola şişelerinin boşaltılması ya da Hollanda’ya tepki için portakal bıçaklandığına tanık olmuşuzdur. Son olarak ABD ile yaşanan vize krizine Samsun’dan enteresan bir tepki gelmiş durumda. Samsun’daki berber dükkanlarının camına asılı “Bu iş yerinde Amerikan tıraşı yapılmamaktadır” yazısı ülke genelindeki en ilgi çekici tepkilerden birisi olarak yankı buldu.

Samsun Berberler Odası Başkanı Konuyla ilgili Dikkat Çeken Bir Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili resmi açıklama ise Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Plan’dan geldi. Plan ABD’nin vize yasağının kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı’nın arkasında olduklarını ifade etti.

Başkan yaptığı açıklamada “Biz berberler olarak Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık. Artık Samsun’da hiçbir berber Amerikan tıraşı yapmayacak. Şimdi odama kayıtlı bütün berber arkadaşlarımı arayarak gereken talimatı verdim. Artık kendi geleneklerimize, kendi örf ve adetlerimize uygun tıraş stilleri yapılacaktır. Amerikan tıraşı değil bundan sonra Türk tıraşı yapılacak” ifadelerine yer verdi.

Yaşanan bu gelişme, sosyal medya kullanıcılarının da fazlasıyla ilgisini çekti. İşte Samsun’da yaşanan olayın sosyal medyadaki yansımasından bazı detaylar…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın