Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Visa, Bitcoin Ödeme Hizmetini Brezilya’ya Getirebilir

Visa yöneticisi, kripto varlıkları ödeme platformuna uygulama planlarından bahsetti.
Visa, Bitcoin Ödeme Hizmetini Brezilya’ya Getirebilir

Ödeme devi Visa’nın iş bölümünün Başkan Yardımcısı Eduardo Abreu, şirketin kripto varlıklarını hem ödeme hem de önde gelen bir değer deposu olarak platformuna entegre etme planları olduğunu söyledi.

Abreu, müşterilerin aynı ortamda fiat ve kripto ile işlem yapabilmeleri için daha fazla benimsemenin geleneksel bankacılık faaliyetinin kripto para ekosistemine entegrasyonunu gerektireceğine olan inancını vurguladı.

Visa halihazırda platformunda 180 para birimini destekliyor. Ödeme devi bölgedeki benimsenmeyi en üst düzeye çıkarmak için 170 milyon küresel müşteri tabanından ve ulusal bankalardan yararlanmaya çalışıyor.

Şirketten resmi lansman tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı ancak bu hizmetin önümüzdeki aylarda Brezilya’da hayata geçirilmesi bekleniyor. Ödeme devi geçtiğimiz günlerde 150 bin dolar karşılığında CryptoPunk NFT avatarı satın almıştı.

Visa’nın Brezilya CEO’su Fernando Teles, Mart ayında geleneksel finans kurumları ile kripto hizmetleri arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlanmış bir uygulama programlama arayüzünün (API) yanı sıra tokenize ödemeleri benimseme konseptini tanıtmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum