Yatırım yapmaya başla!

Vine’ın Yaratıcısı Tarafından Geliştirilen Byte, Mobil için Yayınlandı

Vine’ın yaratıcısı Dom Hofmann’ın bir süredir üzerinde çalıştığı uygulama Byte, mobil platformlarda kullanıma sunuldu.
Vine’ın Yaratıcısı Tarafından Geliştirilen Byte, Mobil için Yayınlandı

Sosyal medya kullanımı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok gibi uygulamalar ise bu anlamda başı çekiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda başka uygulamalar da popüler olmuş ancak devamlılık sağlamamıştı. Bir zamanlar oldukça popüler olan ancak daha sonra ortalıktan kaybolan Vine, bu uygulamalara en iyi örneklerden birisi olarak gösterilebilir. Paylaşım platformu Twitter tarafından satın alınmıştı. Son yıllarda kısa video paylaşım uygulaması olarak TikTok’un fırtına gibi estiği görülüyor.

Vine’ın geliştiricisi olan Dom Hoffman ise bir süredir yeni bir uygulama üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz aylarda Byte adı verilen uygulamanın test sürecinin başladığı duyurulmuştu. Çalışmalar tamamlanmasıyla beraber uygulama iOS ve Android mağazalarından kullanıcıların beğenisine sunuldu. Uygulama henüz Türkiye’deki kullanıcılar tarafından indirilemiyor.

Byte Uygulaması Yayınlandı

Byte Uygulaması Yayınlandı

Dom Hofmann bir süredir Vine’ın devamı olacak gösterilen Byte uygulaması üzerinde çalışyordu. Kullanım alanı olarak Byte’ın en büyük rakibinin TikTok olacağını söyleyebiliriz. Hofmann açıklamalarında Byte isminin 2015 yılından beri düşündüğünü ve Vine sonrası uygulamayı geliştirirken kullandığını belirtiyor. Geliştirici uygulamayı 2019 yılı içerisinde çıkarmayı hedefliyordu. Vine uygulaması bir zamanlar içerisinde tıpkı şimdi TikTok’ta olduğu gibi fenomenler çıkarıyordu.

Byte ile beraber yine Vine’da olduğu gibi kısa ve eğlenceli videolar kullanıcılar tarafından paylaşılacak. TikTok bu denli popüler durumdayken Byte’ın ne derece ilgi göreceği ise merak konusu. Dom Hofmann’ın açıklamalarına göre Byte uygulamasında ilerleyen dönemde reklam gösterimleri yapılacak. Bunun başlaması ile beraber yayıncıların da para kazanabileceği belirtiliyor.

Hofmann konuyla ilgili “Tüm bunlara bakıyoruz, ancak kendi gelirlerimizle ve kendi fonlarımızla destekleyerek başlayacağız. Pilot programın yakında nasıl çalışacağı hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.” açıklamasını yaptı. Uygulamanın geliştiricisi ayrıca yayıncılara parasal destekte bulunarak yaratıcılığı ve topluluğu destekleyeceklerini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum