Yatırım yapmaya başla!

Vimeo CEO’su: “YouTube ya da Netflix’le İlgili Endişe Duymuyorum”

Geçen yıl görevi Joey Levin’den alan Vimeo CEO’su Anjali Sud, YouTube ya da Netflix’le ilgili endişe duymadığını açıkladı. İşte 34 yaşındaki kadın CEO’nun açıklamaları ve haberin ayrıntıları;
Vimeo CEO’su: “YouTube ya da Netflix’le İlgili Endişe Duymuyorum”

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında göreve başlayan Vimeo CEO’su Anjali Sud, Netflix ya da YouTube’la ilgili endişelerinin olmadığını açıklayarak gündeme bomba gibi düştü. Hem yaşı hem de cinsiyeti gereğiyle dikkat çekici bir CEO olan Sud, Michigan’da yetişmenin ne anlam geldiğini, bir göçmen ve girişimci olan babasından öğrendiği tavsiyelerin onu nasıl etkilediğini anlattı.

Vimeo’da 2014’te başladığı kariyer yolcuğunda global pazarlama başkanlığı ve kıdemli başkan yardımcılığı gibi birçok görev üstlenerek sonunda CEO olan Anjali Sud, açıklamalarıyla hem ilham verdi hem de platformun nasıl yöntemler izleyeceğinden bahsetti.

Hayatı boyunca kolay olmayan fırsatları araştıran Anjali Sud, 34 yaşında CEO olmasının arkasındaki nedenlerle bir başarı öyküsü yazdığını kanıtladı.

Vimeo Genç CEO'su Anjali Sud 14 yaşındayken Michigan, Flint’ten ayrılarak Phillips Akademisi’nin yatılı bölümüne burslu yazılan Anjali Sud, bu durumu “konfor alanınızın dışına çıktığınızda çok daha hızlı bir şekilde öğrenmeye başlıyor ve bir lider olarak çok daha hızlı gelişiyorsunuz” sözleriyle anlattı.

Genç CEO’nun Business Insider’a verdiği demece göre Anjali Sud, CEO’luk görevini hiç beklemiyormuş ve teklifi kabul etme nedeni de buymuş.

Yalnızca Netflix’in değil diğer pek çok platformun da orijinal içeriğe milyar dolarlar harcadığını belirten Sud, açıklamasında içerik yaratıcılarının giderek büyüdüğünü belirtti.

Anjali Sud Vimeo'yu Diğerlerinden Ayıran özelliklerVimeo’nun YouTube’dan farklı olduğunu söyleyen Anjali Sud, YouTube’un içerik yaratıcılarına kitlelerini büyütmeleri için araçlar sunduğunu dile getirdi. Onlarınsa kullanıcılara video oluşturma, ekip üyeleriyle paylaşma ve çok gelişmiş gizlilik araçlarını kullanma gibi fırsatlar sunduklarını söyledi.

Sonrasında Vimeo içerik üreticilerine videolarını kendi sitelerinde yayınlama hizmeti verdiklerini ve bunu sosyal medya platformlarına da taşıdıklarını ifade etti.

Vimeo İçerik Üreticileri Sosyal Medya Paylaşım ÖzelliğiNitekim Videmo Şubat ayında getirdiği özellikle içerik üreticilerinin sosyal ağlarda paylaşımı kolaylaştırdığını duyurmuştu. Buna göre içerik üreticileri; Facebook, YouTube, Twitch ve Periscope gibi bir çok sosyal ağda canlı yayın yapabiliyordu. Ayrıca tek tıkla anlık olarak Facebook’a ve YouTube’a video yükleme özelliği gelmişti.

Kısacası Vimeo; Snapchat, YouTube ya da Facebook gibi içerikleri kendi platformunda tutmaya odaklanmak yerine içerik üreticisine hizmet vermeyi tercih ediyor.

Vimeo CEO’su YouTube ya da Netflix’ten Çekinmiyor! Diğer bir ifadeyle Vimeo, içerik üreticisinin çalışma alanını kendisinin belirlemesine ve istenilen hedef kitlenin istenen platformda bulunmasına yardımcı oluyor.

Öte yandan; videolarında reklam görmek istemeyen Vimeo, buna videoyu izleyen kullanıcıların karar vermesi gerektiğini düşünüyor ve öyle hareket ediyor. Anjali Sud, bunun içerik üreticilerine kendi Netflix’lerini yaratabilecekleri teknolojileri sağlamak ve kendi müşterilerine hitap etmek olarak düşünülebileceğini belirtiyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı Anjali Sud da YouTube ya da Netflix’le ilgili endişe duymuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum