Yatırım yapmaya başla!

Video Oyun Oynayanların Dünya Genelindeki Oranı Açıklandı

Yapılan bir araştırma dünya genelinde oyun oynayan kişi sayısını ortaya koydu.
Video Oyun Oynayanların Dünya Genelindeki Oranı Açıklandı

Teknolojinin gelişmesiyle beraber video oyun endüstrisinin her geçen gün daha da büyüdüğüne tanık oluyoruz. Gerek bilgisayarlar gerekse konsol platformlarından her gün milyonlarca kişi oyunlara erişim sağlıyor. Son yıllarda akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber bu kitle katlanarak artmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar ise oyun sektörünün ne hızla büyüdüğünü ortaya koyuyor.

DFC Intelligence tarafından yapılan araştırmada video oyun oynayanların dünya genelinde ulaştığı oran gözler önüne serildi. 2020 yılının ikinci çeyreğinde dünya genelinde oyun oynayan insan sayısının 3.1 milyara ulaştığı öğrenildi. Toplam nüfusun 8 milyar olduğu düşünüldüğünde oyun oynama oranının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Oyuncuların Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Oyuncuların Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Bilgisayar ve konsol ürünleri başta olmak üzere oyuncuların sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Şirketin yaptığı araştırmaya göre dünya nüfusunun yüzde 40’ının oyun oynadığı görülüyor. Araştırmada konsol oyuncularının ise azlığı dikkat çekiyor. Tüm oyuncuların sadece yüzde 8’inin konsol kullanıcısı olduğu belirtiliyor. Ancak PlayStation ve Xbox oyuncuları diğer kullanıcılara göre daha fazla harcama yapıyor.

Araştırmada dikkat çeken bir diğer detay ise dünya genelindeki tüm oyuncuların PC kullanıcılara oranı olmakta. Rapora göre 3.1 milyar oyuncunun yüzde 48’inin PC kullanıcısı olduğu belirtiliyor. Araştırmada mobil oyunculara dair bilgiler de yer alıyor. Akıllı telefon üzerinden oyun oynayan kişilerin büyük bölümünün Asya kıtasında olduğu belirtiliyor. Bu oran Asya için yüzde 53 olarak açıklandı ve 1.42 milyar kişi olduğu görülüyor.

Bu listenin ikinci sırasında ise 668 milyon kişiyle Avrupa kıtası yer alıyor. Latin Amerika ve Kuzey Amerika’da ise sırasıyla 383 milyon ve 261 milyon oyuncu bulunuyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ve bu yılın sonuna doğru PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının piyasaya çıkmasıyla beraber, video oyun endüstrisinin hızla büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum