Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vestel Elektronik JCR Tarafından Değerlendirilirken Hisseler 2 Haftanın Düşüğünde

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Vestel Elektronik), kredi derecelendirme notu hakkında açıklamada bulundu.
Vestel Elektronik JCR Tarafından Değerlendirilirken Hisseler 2 Haftanın Düşüğünde
Son Güncelleme: 
Yorum

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Vestel Elektronik) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre JCR Avrasya Derecelendirme’nin şirketi periyodik değerlendirme sürecinde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirdiği belirtildi.

Vestel Elektronik için uzun vadeli ulusal notu “A (Trk)” olarak; kısa vadeli ulusal notu ise “A-1 (Trk)” olarak teyit edildi. Görünümler de “Stabil” olarak değiştirilmeden bırakıldı.

Vestel Elektronik Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Uzun vadeli uluslararası yabancı para ve uzun vadeli uluslararası yerel para notları ise Türkiye Cumhuriyeti’nin ülke notu ile uyumlu olacak şekilde “BB/Stabil” olarak belirlendi.

Dün en son 30,98 Türk lirasından alıcı bulan VESTL kodlu hisse senetleri, açıklamanın yapıldığı dakikalarda yatay seyrini sürdürdü.

Salı seansında 28,64 Türk lirasında düşük başlayan VESTL hisseleri, açılıştan kısa süre sonra 28,94 TL’ye kadar çıksa da bu günün en yükseği oldu. İkinci yarıda yataylığını koruyan hisseler 28,7 TL seviyelerinde istikralı hareket etti.

TSİ 13.59’da yüzde 0,21 artıda duran hisseler 27,9 – 28,94 TL aralığında hareket etti.

Gün içi düşük seviye 15 Kasım sonrası VESTL hisselerinin gördüğü en zayıf değer oldu. Son dönemdeki zayıflıkla hisseler haftalık bazda yüzde 6’ya yakın düşerken aylık bazda yüzde 13,5 ile pozitif performans sergiledi. Yıllık bazda yüzde 69 oranında arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu