Yatırım yapmaya başla!

Venedik Valisi’nin Emri: “Allahu Ekber Diye Bağıran Herkesi Vurun!”

İtalya’nın turistik bölgelerinden Venedik şehrinin valisi Luigi Brugnaro’nın teröre karşı aldığı tedbirler gündeme damgasını vurdu. İşte yankı uyandıran “Allahu Ekber diyeni vurun” emri ve detayları…
Venedik Valisi’nin Emri: “Allahu Ekber Diye Bağıran Herkesi Vurun!”

Venedik şehri valisi Luigi Brugnaro’nun teröre karşı önlem kapsamında verdiği emir, tüm dünyanın dikkatini çekti. Valinin olay yaratan açıklamaları sosyal medyada insanları ikiye ayırırken, Brugnaro’nun konuşmasından sonra Floransa Valisi’nin yaptığı sulu şaka da Dario Nardella’yı eleştiri oklarının hedefi haline getirdi. Zira Nardella’nın toplantı bitiminde odaya “Allahu Ekber” diye bağırarak girdiği ve sonrasında kahkahaların havada uçuştuğu anlar kameralara yansıdı.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnarı’nun verdiği emir, dünya gündemine damgasını vurdu.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnarı’nun verdiği emir!

“Allahu Ekber diyeni vurun!” açıklamasıyla tüm dünyanın dikkatini çeken vali bu açıklamasını Rimini şehrinde düzenlenen bir konferansta yaptı.

“St. Mark Meydanı’nda “Allahu Ekber” diye bağıran birini gördüğünüzde 3 adım atmadan vurun” diyen Brugnaro, şehrin güvenliği için sıkı güvenlik önlemleri alındığını belirtti.

St. Mark Meydanı’nda “Allahu Ekber” diye bağıran birini gördüğünüzde 3 adım atmadan vurun.

Çünkü bu ayın sonundaki 74. Venedik Film Festivali’ne hazırlanılıyor ve kimse Nice ya da Barcelona’daki saldırıların bir benzerinin yaşanmasını istemiyor. Zira daha günler önce Barcelona’da bir minibüs kalabalığın arasına dalmış, olay onlarca masum insanın yaralanmasına ya da ölmesine neden olmuştu.

Ve İspanya’da yaşanan terör saldırısını IŞİD üstlenmişti. İşte bu nedenle; olası bir saldırıya karşı Venedik’te güvenlik arttırılarak sert önlemler alınıyor.

 Olası bir saldırıya karşı Venedik’te güvenlik arttırılarak sert önlemler alınıyor.

Brugnaro: “San Marco Meydanı’nda Allahu Ekber diye bağıran herhangi biri keskin nişancılar tarafından vurulacağını bilmeli. 1 sene önce olsa 4 adım sonra vurulurlar derdim, ama şimdi 3 adım attıktan sonra vurulacaklar diyorum.” sözleriyle, emrinde ne kadar ciddi olduğunu vurguladı.

Şehirde ekstra kontrol noktaları kurulacağı, araçların daha sıkı aranacağı ve bombaya karşı eğitilmiş köpeklerle dalgıçların görevlendirileceği, bir saldırı yaşamamak için her türlü tedbirin alınacağı açıklandı.

Şehirde ekstra önlemler alınacak.

İşte bunların konuşulduğu toplantının bitiminde, Floransa Valisi Dario Nardella’nın odaya “Allahu Ekber” diyerek girmesi, İtalyan medyasında yayılınca insanlar Nardella’ya ateş püskürttü.

Hem dini kavramlara hem de terör saldırısında hayatını kaybedenlere saygısızlık yaptığı düşünülen vali, aldığı tepkiler sonucunda sosyal medyadan bir özür mesajı yayınladı.

“Videoda görülen ve internette yayınlanan görüntülerdeki yorumlardan ötürü üzgünüm. Kimseyi üzmek istememiştim, özellikle Müslüman toplumunu. Onların dinleri hakkında şaka yapma veya son günlerde yaşanan trajik olayları anımsatma gibi bir niyetim yoktu. Sadece meslektaşlarıma küçük bir şaka yapmak istemiştim. Floransa özgürlüğün yaşandığı bir kenttir ve bu kentte bizim Müslümanlar ile bir sıkıntımız bulunmamaktadır.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum