Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Varyantların Kâra Etkisi Konusunda Uyaran IWG Hisseleri Çakıldı

Yeni varyantların 2021 kazançlarını ciddi şekilde etkileyeceği konusunda uyaran IWG hisseleri, 4 ayı aşkın sürenin en zayıf değerine geriledi.
Varyantların Kâra Etkisi Konusunda Uyaran IWG Hisseleri Çakıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ofis hizmetleri sağlayıcısı IWG, yeni Covid varyantları nedeniyle kârın önceki yılın çok altında olacağı konusunda uyardı. Virüs mutasyonları ve bazı bölgelerde devam eden kısıtlamalara atıfta bulunan IWG, bunların 2021 sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olacağını söyledi.

Mali yıl için kârının krizin vurduğu 2020 seviyesinin oldukça altında kalacağını belirten IWG, geçen yıl 620 milyon sterlin zarar bildirmişti. Yeni varyantlar yüzünden beklenen toparlanmanın gecikeceğinin üzeri çizildi.

Daha önce Regus olarak bilinen şirketin İngiltere’de listelenen hisseleri, söz konusu gelişmelerle sert düştü.
IWG Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Cuma günü 366,50 pound seviyesinde günü tamamlayan IWG kodlu hisseler, yeni güne sert düşüşle 315 pound ile başladı. Gün içi hareket aralığı 301,00 – 327,70 pound olurken TSİ 15.00’da yüzde 11,32 ekside seyrediyor.

301’lik gün içi dip nokta ile 28 Ocak’tan bu yana en düşük seviyesini test etti. Hisseler günlük, haftalık, aylık bazda ekside performans gösterirken bir yılda yalnızca yüzde 6 civarı değerlendi.

Öte yandan şirket 2021 kârı konusunda uyarsa da ABD dahil bazı pazarlarda güçlü toparlanma kaydettiğini de aktardı. Şirket esnek çalışma paketleri için benzersiz bir talep gördüğünü ve bir dizi anlaşmayı sonuçlandırmakta olduğunu ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu