Yatırım yapmaya başla!

Valve Efsane Oyunu Half-Life’ı Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Sunabilir

Valve’ın bir döneme damgasını vuran oyunu Half-Life, VR destekli olarak yeniden gelebilir.
Valve Efsane Oyunu Half-Life’ı Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Sunabilir

Oyun tutkunlarının vazgeçilmez yapımları arasında hiç kuşkusuz Half-Life’ı gösterebiliriz. Valve tarafından geliştirilen oyun ilk olarak 1998 yılında piyasada yerini almış ve o dönem fırtına gibi esmişti. Aradan 21 yıl geçmesine rağmen bugün halen oyunu oynayan hatırı sayılır bir kesim bulunmakta.

Serinin ikinci oyunu Half-Life 2 2004 yılında oyunculara sunulmuştu. Ancak ilk oyun kadar ilgi gördüğünü söylemek pek mümkün değil. Aradan yıllar geçti ancak oyuncular Valve’dan serinin yeni oyunu yayınlaması talebinde bulunmaya devam ediyor.

Belirli zaman aralıkları ile Half-Life 3’e dair çeşitli raporlar ve sızıntılar ortaya çıkıyor. Bugüne kadar Valve’dan konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Seri yayın itibariyle 21. yılını kutlayacak ve dedikodulara göre şirket yeni bir oyun tanıtabilir. İddiaya göre serinin yeni oyunu VR destekli olacak ve önümüzdeki aylarda duyurulacak. Oyunun Half-Life: Alyx adıyla tanıtılması bekleniyor.

Half-Life VR Oyunu Gelebilir

Half-Life VR Oyunu Gelebilir

Önümüzdeki Aralık ayı içerisinde 2019 The Game Awards etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlikte pek çok yeni oyunun tanıtılması bekleniyor. İddiaya göre Valve, Half-Life: Alyx adı ile VR destekli yeni bir oyun tanıtabilir. Ortaya atılan iddia geçtiğimiz günlerde Valve çalışanları arasında geçen bir röportaja dayanıyor. VR keşif oyunu olacak çıkacak oyun ne yazık ki alışılageldik PC sürümü ile karşımıza çıkmayacak.

Şirketten bir çalışan bu konuya dair açıklamasında “Oyunun fare ve klavye ile oynayabileceğiniz bir versiyonunu sunmak isteriz ama dediğimiz gibi çalışmaya, VR keşfi olarak başladık” ifadelerine yer veriyor. Oynanışa dair ipuçları veren Valve çalışanı, “Tüm vücutlarını görebilir, duruma tepki verebilirsiniz. Bilirsiniz, önlerine çıkacak bir zombi paniğe ve silahların şarjörünü yere düşürmeye yol açabilir. Oyunun testlerini izlemek gerçekten eğlenceliydi.” açıklamasında bulundu.

Valve Yeni Oyunlar Tanıtabilir

Valve Yeni Oyunlar Tanıtabilir

Tahminler şirketin Aralık ayında düzenlenecek etkinlikte yeni oyunun tanıtılacağı yönünde. Yine de ortada dönen bilgilerin sızıntıdan ibaret olduğunu söylemek lazım. Valve konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Yapılan röportajda dikkat çeken bir demeç ise Valve’ın daha fazla oyun üzerinde çalıştığı yönünde.

Şirket çalışanı verdiği demeçte, “Evet, oyun motoru artık hazır. Sanırım Robin’in dediği gibi, oyunu ortaya koymak ve daha sonra ne yapacağımızla ilgili somut planlar yapmadan önce dünyanın vereceği tepkiyi görmek istiyoruz.” diye konuşuyor. Sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olan kullanıcılar için yeni Half-Life deneyimi büyük ilgi görecektir.

Yine de oyuncuların asıl beklentisinin PC için gelecek bir FPS oyunu olacağını belirtmek lazım. Valve halihazırda Steam’in sahibi ve Counter Strike, Dota 2, Team Fortress, Portal ve Left for Dead gibi serilerin geliştiricisi olarak biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum