Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Steam’in Sahibi Valve’ın Genel Merkezinde Çok Sayıda Oyun ve Ekipman Çalındı

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Valve, soygun olayı ile gündeme geldi. Genel merkezden çok sayıda oyun ve cihaz çalındığı belirtiliyor.
Steam’in Sahibi Valve’ın Genel Merkezinde Çok Sayıda Oyun ve Ekipman Çalındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Oyun dünyası başlı başınca bir endüstri haline gelmiş durumda ve pek çok dev şirket bu oyunların geliştirilmesinde pay sahibi olmakta. ABD merkezli oyun şirketlerinden Valve, başta Steam platformu olmak üzere pek çok popüler oyunun geliştiricisi konunda. Valve’ın geliştirdiği oyunlar arasında akla ilk olarak Half Life, Counter Strike, Dota ve Team Fortress gibi yapımlar geliyor.

Halihazırda çevrimiçi oyun platformu Steam’in de sahibi olan şirket sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olarak faaliyetini sürdürüyor. Dev oyun şirketi bu sefer farklı bir haber ile gündeme geldi. Washington eyaletinin Bellevue şehrinde bulunan genel merkezi hırsızlar tarafından soyguna uğradı. Soyguncular para ve oyun ekipmanlarını genel merkezden çaldı. Ayrıca şirketin geliştirme sürecinde olduğu Half Life 3 gibi oyunlara dair belgelerin çalındığı iddia ediliyor.

Valve’da Hırsızlık Şoku

Valve’da Hırsızlık Şoku

Dev oyun geliştiricisi Valve’ın genel merkezi soyguncuların hışmına uğradı. Yaşanan olay sonrası şirketten 42 bin dolar değerinde eşya çalındığı belirtilirken, Xbox, PlayStation 4 ve Nintendo Switch oyunları çalındı. Tutanağa göre Shawn Shaputis adında bir şüpheli 15 Xbox One, 23 Play Station 4 ve 20’ye yakın Asus dizüstü bilgisayar çaldı. Çalınan ürünler arasında ayrıca Valve’ın kendi ürettiği Steam Machine konsolu ve Portal oyununa ait minyatür silahın da çalındığı açıklandı.

Şüphelinin çaldığı malları başka bir mağazaya satarken kamera kayıtlarına takıldığı belirtildi. Valve’dan yapılan açıklamada çalınan malların değersiz olduğu vurgulanıyor ancak çok fazla detaya yer verilmiyor. Şirketin henüz çıkarmamış olduğu pek çok oyuna dair gizli belgelerin de hırsızın eline geçtiğinden şüphe ediliyor.

Half Life 3 Belgeleri Çalınmış Olabilir

Half Life 3 Belgeleri Çalınmış Olabilir

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden Valve, yakın geleceğe dair pek çok yeni yapımın üzerinde çalışıyor. Bu oyunlar arasında en çok beklenenlerden birisi ise hiç kuşkusuz Half Life 3 olmakta. Serinin ilk oyunu çıkalı 20 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen halen oynayan pek çok kullanıcı mevcut.

Serinin tutkunları uzun zamandır Half Life 3 oyununun ne zaman geleceğini heyecanla bekliyor. Valve’ın ise yeni oyuna dair geliştirme sürecinde olduğu biliniyor. Genel merkeze giren hırsızın Half Life 3’e ait resmi belgeleri çaldığından şüphe ediliyor. Valve bu konuyla ilgili sessizliğini korumayı tercih ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu