Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Valve, Çin Yasaları ile Uyumlu Steam’i Yayınlamaya Hazırlanıyor

Oyun platformu Steam’in Çin sürümü yakında yayınlanabilir.
Valve, Çin Yasaları ile Uyumlu Steam’i Yayınlamaya Hazırlanıyor

Oyun endüstrisi son yıllarda hızla büyümeye devam ediyor. İnsanların büyük bölümü dijital oyun servislerinde bir araya geliyor ve pek çok oyuna uygun fiyatlara satın alabiliyor. Bu platformlar aracılığı ile çok oyunculu oyunlar üzerinden milyonlarca kişi bir araya geliyor. Çevrimiçi oyun servisleri arasında Steam’in öne çıktığını söyleyebiliriz. Steam’in karşısındaki en güçlü rakip ise Epic Games Store olmakta.

Valve’ın sahibi olduğu Steam her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Özellikle son dönemde yaşanan pandeminin etkisi ile Steam’de anlık trafik rekoru kırıldığı gündeme gelmişti. Platform dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de yasaklanmış durumda. Çin yönetiminin dijital uygulama ve servislere karşı kısıtlayıcı tedbirler aldığı biliniyor. Valve ise bu pazara girmek için Çin yasalarına uygun bir Steam servisi geliştiriyor. Bu platformun yakında yayınlanacağı iddia edildi.

Çin’e Özel Steam Geliyor

Çin’e Özel Steam Geliyor

Oyun endüstrisi analisti Daniel Ahmad’a göre Steam’in Çin için geliştirilen sürümü, 9 Şubat’ta halka açık beta sürümü olarak sunulacak. Müşteriler yalnızca Çin’de satışa sunulacak ve ülke hükümeti tarafından onaylanan oyunları içerecek. Dota 2 ve CS: GO, Valve’ın Steam Çin aracılığıyla sunacağı ilk oyunlar arasında yer alacak ve Çin’deki oyuncuların bu oyunları oynayabilmek için platforma kaydolmaları gerektiği bildirildi.

Valve epeydir Çinli yayıncı Perfect World ile yeni bir oyun servisi üzerinde çalışıyor. Ahmad’a göre, mevcut Steam hesapları, çoğu oyunda olduğu gibi, yazılımın her iki sürümüyle de çalışacak. Özellikle Çin pazarı için yapılmış bir oyun sürümünün olması gerekiyor. İlerleyen dönemde Çin hükümetinin bir oyunu yasaklaması halinde bu mağazadaki oyunlar da olumsuz etkilenecek.

Aynı zamanda uluslararası sürümünün yasaklanması oyuncuların birçok oyuna erişimini kaybetmelerine de neden olacak. Geçtiğimiz yılın son günlerinde Apple, Çin hükümetinin Uluslararası Standart Kitap Numarası’na (ISBN) sahip olmadığı için Çin’deki App Store’dan yaklaşık 39.000 oyunu kaldırmak durumunda kalmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum