Yatırım yapmaya başla!

Vakıfbank’tan Reel Ekonomiye Tam Destek: Kuyumculara Uygun Maliyetlerle Kredi Sağlanacak

Reel ekonomiye verdiği desteklerle sıkça gündeme gelen Vakıfbank, İstanbul Kuyumcular Odası ile bir işbirliği protokolü imzaladı. Bu kapsamda kuyumculara kısa, orta ve uzun vadeli krediler uygun maliyetle sağlanacak.
Vakıfbank’tan Reel Ekonomiye Tam Destek: Kuyumculara Uygun Maliyetlerle Kredi Sağlanacak

Vakıfbank, güçlü Türkiye’nin lider bankası olarak reel ekonominin hep yanında yer almaya devam ediyor. Bu desteğe son olarak, İstanbul Kuyumcular Odası ile imzaladığı protokol ile devam etti. Vakıfbank önceki dönemlerde ise Türkiye’nin dört bir yanındaki sanayi odaları, ihracatçı ve esnaf birlikleri gibi STK’larla işbirlikleri gerçekleştiriyordu.

Yaptığı işbirliği sayesinde Vakıfbank, oda üyelerine uygun vade ve faizlerle işletme kredileri, imalatçı-ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri ve gayri nakdi kredileri imkanı tanıyacak. Protokol imza törenine katılan ve düşüncelerini aktaran Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Nakdi ve gayri nakdi kredi ürünlerimizle İstanbul Kuyumcular Odası üyelerine destek vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Genel Müdür Özcan, sağlanan altın kredisi avantajıyla Vakıfbank olarak sektörün önemli bir ihtiyacına çözüm ürettiklerini belirtti.

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin ÖzcanAçıklamasına “Üyeler, bu krediyle fiziki altın türünde borçlanabilirken nakit ihtiyacı olanlar da 65. Kuruluş Yıldönümü Kampanyamızdan yararlanabilecek.” ifadelerini de ekleyen Özcan, Eximbank İhracatçı Kredisi’nin oda üyelerini altın ihracatına teşvik edeceğini bildirdi.

“Ayrıca protokol, üyelere uygun vade ve faizlerle işletme kredileri, imalatçı/ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri ve gayri nakdi kredilerini kapsıyor. Dünya Bankası ile işbirliği kapsamındaki çevreci enerji projelerinin de finansmanını sağlıyoruz. Kısacası protokol oldukça kapsamlı alternatifler sunuyor. Bu işbirliğinin ülke ekonomimize hayırlar getirmesini diliyorum.” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Özcan, sevincini paylaştı.

Altın Fiyatlarını Canlı Olarak Takip Etmek İçin Tıklayın!

Diğer taraftan, Türk kuyumculuk sektörünün en başta gelen kurumu olan İstanbul Kuyumcular Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akayık, finans piyasasının önemli üyelerinden biri olan Vakıfbank ile işbirliği protokolü imzalamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Akayık, “Türk kuyumculuk sektörü, ülkemizin üretim ve ihracatta dünya liderliğine oynayan nadir mesleklerden biridir. Geçtiğimiz yıl, doğrudan ihracatını yüzde 35 oranında artırarak 4,5 milyar dolara ulaştırdı.” dedi.

İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AkayıkYönetim Kurulu Başkanı Akayık, Türkiye’nin ülke olarak yüksek kaliteli ürün gamı ve sektörel potansiyellerle dünyanın altın ve mücevher ticareti merkezi olma yolunda ilerlediğini kaydetti. Bu süreçte Vakıfbank ile imzalanan işbirliği protokolünün önemine ise özellikle vurgu yaptı.

Ayrıca oda üyelerinin ve meslektaşlarının, Vakıfbank’ın uygun faiz ve esnek vade olanağı sunan altın kredileri, işletme, imalat ve ihracatçı kredileriyle daha güçlü bir şekilde yol almasına katkı sağlayacağına inandığını aktardı.

Atayık, kuyumculuk sektörüne gösterdikleri yoğun ilgi ve hassasiyetleri için sektör adına Vakıfbank Yönetimi’ne teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Oluşturulan bu birliğin, 2023’ün hedeflenen güçlü Türkiye’sine katkı sunmasını umduğunu da ekledi.

İmzalanan protokol sayesinde, üyeler spot ve BCH Altın Kredisi’ni 12 ay vade, özel olarak belirlenen faiz ve komisyon oranları ile alabilecek.

İmzalanan Protokol Sayesinde Özel Olarak Belirlenen Faiz ve Komisyon Oranları AlabilecekAyrıca altın kredisi, oda üyelerine fiziki altın teslimi ya da TL karşılığı ile ödenebilecek. Krediler ise en az 1 kg ve katları şeklinde kullandırılabilecek. Ücretler, fiziki altın teslimlerinde İstanbul Altın Borsası tarafından talep edilecek.

Bunun yanında sigorta ve nakliye giderleri gibi ödemeler de yine Altın Borsası’nın takibinde olacak. Bu giderler için Oda üyesinden fiziki altın teslimi ve sigorta altın masrafı tahsil edilecek. Vakıfbank’ın kuyumculara sağladığı bir desteğe benzer olarak önceki gün de Ziraat Bankası tarafından tarım ve hayvancılığa bir destek gelmişti. Banka, Tarım ve Orman Bakanlığı ile işbirliğiyle çiftçiye kredi yolu açmıştı. Ardından, çiftçilere kredi imkanı tanıdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum