Yatırım yapmaya başla!

Ünlü İş Adamı Donald Trump Kovuldu!

Ünlü İş Adamı Donald Trump Kovuldu!

Hispanik asıllı göçmenlerle ilgili söylediği sözlerle tepkileri üzerine çeken Trump, 2016 ABD Başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylığını açıklamıştı.

NBC televizyonu, yaptığı açıklamada Donald Trump ile ortak girişim olan “Miss USA” ve “Miss Universe” programlarının bundan sonra yayınlanmayacağını bildirdi. Ek olarak “Celebrity Apprentice” programının yayında olacağını ancak Trump olmadan devam edeceklerini açıkladı.

NBC televizyonunun açıklamasında yer verilen diğer detaylar şunlardı; “NBC’de tüm insanlara saygı ve haysiyet değerlerimizin köşe taşlarıdır. Trump’ın göçmenler konusundaki aşağılayıcı açıklamasından dolayı NBC Universal Mr. Trump iş ilişkisini sona erdiriyor,”

İş adamı Donald Trump, 2016 ABD başkanlık seçimlerinde göçmenlik konusunu gündeme getirmişti. Meksikalı göçmenlerin sorun teşkil ettiklerini söyleyen Trump; ABD’ye uyuşturucu satıcısı, tecavüzcü ve suçluları gönderdiklerini söyledi. Trump bu sorunu çözmek için Meksika sınırına bir duvar öreceğini, masrafını da Meksika’nın ödeyeceğini ifade etmişti.

Donald Trump Kimdir?

Donald Trump Kimdir?14 Haziran 1946 tarihinde New York’ta dünyaya gelen Donald Trump, ABD’nin ünlü iş adamları arasında yer almaktadır. İş adamlığı yanında yazarlık kimliği de bulunan Trump’ın babası emlakçılık yapıyordu.

Parlak bir lise yılları olmayan ünlü iş adamı Pennsylvania’daki Wharton Institute’de işletme bilimleri okudu.
İlk iş deneyimini New York’ta gerçekleştirdi. 290 dairelik, 18 katlı dev bir gökdelen inşa ettiren Trump, iş hayatına büyük adımlar atarak giriş yaptı. 1980’lerin ortasında New York’un gelmiş geçmiş en büyük imar projesini hazırladı. 145 katlı bir gökdelen olarak tasarlanan proje, dünyanın en büyük binası olarak planlanmıştı. Ancak hayata geçirilemedi.

80’li yılların sonlarında buna benzer birkaç vurgun daha yiyen işadamının mali çöküşleri başladı. İçerisinde bulunduğu ciddi orandaki borçlara bir de eşiyle yaptığı sorunlu ayrılık eklendi. Eşi Ivana Zelnicko’nun zina nedeniyle açtığı boşanma davasında, yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kaldı.

Özel masrafları denetlemeye alındı, bankalar çekeceği kredileri dikte etti ancak; Donald Trump, tüm bu olumsuzluklardan kısa sürede sıyrıldı ve toparlanmayı başardı. Tabi ki bu zorlukların üstesinden gelmesine sunduğu şov programları da yardımcı oldu. Kısa sürede tüm dünya tarafından tanınan isim, en zengin reality şov oyuncularından biri oldu. Trump ve diğer isimleri Dünyanın En Zengin Reality Şov Oyuncuları isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum