Yatırım yapmaya başla!

Ulaştırma Bakanı Arslan ile Robot Sanbot’un Tartışması Dikkat Çekti!

Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'la, robot Sanbot arasında geçen diyalog epey dikkat çekti. İşte olayın perde arkası ve haberin detayları;
Ulaştırma Bakanı Arslan ile Robot Sanbot’un Tartışması Dikkat Çekti!

Dünya Güvenli İnternet Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programda kürsüye çıkan Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın robotla girdiği diyalog olay oldu. Zira robot Sanbot’un Arslan’ı uyarması üzerine Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı’ndan beklenmeyen bir tepki geldi.

Sosyal medyada büyük yankı bulan olayda, Ahmet Arslan’ın robotla ilgili “gereğini yapın lütfen” benzeri sözler etmesine kullanıcılar tepkisiz kalamadı. İşte detaylar;

Bir robotla tartışan ilk bakan olabileceği söylenen Ahmet Arslan, Dünya Güvenli İnternet Günü kapsamındaki etkinliklere katıldı.

Ahmet Arslan, Dünya Güvenli İnternet Günü'nde KonuştuVe Ankara’da Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Arslan, BTK Başkanı Ömer Fethi Sayan’dan sonra kürsüye çıktı. Fakat Arslan konuşma yaparken, robot Sanbot araya girdi ve “yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum” dedi.

Sanbot’un Ahmet Arslan’ın sözünü sık sık kesmesi üzerine Ulaştırma Bakanı sinirlendi ve robotun susturulmasını söyledi.

Ahmet Arslan Robotun Susturulmasını İstediRobotu kontrol eden kişinin gereğini yapmasını rica eden Ahmet Arslan’ın bu sözleri üzerine Sanbot, yeniden programlanarak susturuldu. İlaveten; olayın manşetlerde yer etmesi üzerine, Anayurt muhabiri Mert Kaplan, robota format atıldığı yönündeki tweetinin haberleştirilmesine çok şaşırdığını belirtti.

Görüşünü Twitter hesabından belirten Mert Arslan, yanlış anlaşılmaya yol açtığı için üzgün olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan, sosyal medya kullanıcıları olaya komik ve ilginç paylaşımlarla tepki gösterdi;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum