Yatırım yapmaya başla!

Üç Dev Banka Kredi Kartı ile Kripto Para Alımını Yasakladı!

Dünyanın en büyük bankaları, müşterilerinin kredi kartı ile kripto par alımını yasakladığını duyurdu. İşte ayrıntılar;
Üç Dev Banka Kredi Kartı ile Kripto Para Alımını Yasakladı!

Bankacılık ve finansal hizmetler alanında hizmet veren 3 dev şirket Bank of America, Citigroup ve JP Morgan Chase’in duyurusuna göre şirketler kredi kartı ile bitcoin alımını yasakladı.

Forbes’a göre dünyanın en büyük şirketleri listesinde yer alan bankaların açıklamaları, birçok kaynakta manşetlere yerleşti. İşte detaylar;

Son dönemlerde fiyatlarındaki düşüş ve gelen yasaklarla gündeme gelen kripto para birimlerine indirilen darbeler bitmiyor.

Bitcoin Darbe Üstüne Darbe YiyorDaha geçtiğimiz günlerde Facebook’tan bütün kripto para birimlerine engel geldiğini duymuş, onun öncesinde de Japonya’nın en büyük platformunun para çekimini durdurmasıyla birlikte kripto paralardaki düşüşe şahit olmuştuk.

Öte yandan düşüşlerin, bitcoinin 8000 dolar sınırına gerilemesi alım fırsatı olabilir mi şeklindeki soruları akla getirdiğini de belirtelim.

Bitcoinin 8000 Dolar Sınırına Gerilemesi Alım Fırsatı Olabilir mi SorusuFakat bu başka bir konu, şimdi asıl meseleye dönelim. Çünkü JP Morgan, Citigroup ve Bank of America’nın aldığı kararlar epey dikkat çekti. Zira 3 banka da kredi kartı ile bitcoin alımını yasakladığını duyurdu. Yeri gelmişken; aynı yasağı Capital One’ın da getirmiş olduğu bilgisini verelim.

Yasak Bank of America tarafından dün uygulamaya geçirilirken, JP Morgan’ınsa uygulamaya bugün başlayacağı belirtildi.

Üç Dev Bankadan Kredi Kartı ile Bitcoin Alımına YasakAyrıca Bank of America’nın yasağının yalnızca kredi kartları ile sınırlı olacağı, banka müşterilerinin ATM ya da banka kartı kullanarak kripto para satın alabileceği açıklandı.

İlaveten; bu yasağın amacının kara para aklama konusunu çözebilmek, hırsızların önünü kapatabilmek olduğu ifade edildi.

Yasak Müşterilerin Güvenliğini AmaçlıyorTüm bunlara ek olarak; bankaların uygulamalarının kripto para yatırım çılgınlığının önünü geçmeyi amaçladığı söylendi.

Çünkü pek çok tecrübesiz yatırımcı, ödeyebileceğinden çok daha fazla miktarda yatırım yapıyor ve düşüşler sonucunda ciddi kayıplara uğruyor. Yani bankalar kredi kartı ile kripto para birimi alımını durdurarak, aynı zamanda müşterileri de bir nevi güvenceye alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum