Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter’ın Yeni CTO’su Parag Agrawal Oldu!

Twitter yapay zeka işine odaklanan Parag Agrawal'ı yeni CTO'su olarak seçti. İşte Agrawal'ın yeni iş alanı hakkında detaylar;
Twitter’ın Yeni CTO’su Parag Agrawal Oldu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter yeni teknoloji baş sorumlusu olarak Parag Agrawal’ı görevlendirdiğini belirtti ve web sitesinde güncelleme yaptı. 2016 yılının sonunda göreve alan Adam Messinger’in yerini alacağı belirtildi. Agrawal ise 2011 yılının Ekim ayında Twitter bünyesine katılmıştır. Önce reklam mühendisi olarak çalışmış ve ardından yazılım mühendisi unvanını almıştı. Şimdi ise CTO olarak yoluna devam edecek.

Parag Agrawal, Twitter’a katılmadan önce AT&T, Microsoft ve Yahoo’da araştırma stajları yaptı.

Parag Agrawal Yeni CTO

Twitter’a katıldıktan kısa bir süre sonra başarısını kanıtladı ve yapay zeka kullanarak tweetlerin alaka düzeyini artırma yönünde çalışmalar yürüttü. Aynı zamanda Twitter’daki kötüye kullanımı önlemek için arka planda da önemli işler yaptı.

Twitter sözcüsünün CNBC’ye yaptığı açıklamalara göre; Agrawal, CTO sıfatıyla yapay zeka konusuna daha fazla odaklanacak.

Agrawal Yapay Zekaya Odaklanacak

Bilindiği gibi Facebook, Google, Microsoft gibi teknoloji devleri, ürün ve hizmetlerini geliştirmek için yapay zeka kullanıyor. Twitter ise bu konudaki en büyük gelişmelerini Agrawal ile yaşayacağa benziyor.

Twitter’dan gelen bir diğer haber ise dün hisselerinin yüzde 25 oranında değer kazanması oldu.

Twitter Hisseleri Yüzde 25 Değer Kazandı

Bu değer kazancı, Twitter’ın halka arz edilmesinden sonra ilk kez net kar elde edilmesiyle geldi. 2017 yılına ait dördüncü çeyrek verilerini açıklayan Twitter’ın gelirinin, yıllık bazda yüzde 2 oranında arttığı görüldü. New York Borsası’nda işlem gören hisse senetleri ise 35 doları görerek son 3 yılın en yüksek seviyesini kaydetti.

Twitter’ın gelirini artıran iki etken ise reklam gelirleri ve ABD dışından gelen büyüme rakamları oldu.

Twitter Geliri Arttı

2017’nin dördüncü çeyreğinde 732 milyon dolarlık gelir açıkladı ve 686 milyon dolar seviyesinde olan beklentileri geride bıraktı. ABD gelirlerinin ise yüzde 8 oranında geriledi sonucu şaşırttı. Buna rağmen dünya genelindeki geliri yüzde 17 oranında artış gösterdi. Kullanıcı sayısında fazla değişiklik gözlenmezken, çeyreklik karı 91 milyon dolar oldu. 2016 yılının son çeyreğinde ise 167 milyon dolarlık zarar açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu