Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Trump’ın Paylaşımlarının Büyük Bölümüne Uyarı Etiketi Eklemeyi Sürdürüyor

Twitter, başkanlık koltuğunda son günlerini geçiren Trump’ın paylaşımlarını etiketlemeye devam ediyor.
Twitter, Trump’ın Paylaşımlarının Büyük Bölümüne Uyarı Etiketi Eklemeyi Sürdürüyor

Sosyal medya uygulamaları artık hemen herkes tarafından duygu ve düşünceleri dile getirmekte en etkili araç olarak kullanılıyor. Mikro blog sitesi Twitter ise bu anlamda en çok tercih edilen mecralar arasında yer alıyor. ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter’ı aktif kullanmasıyla biliniyor.

Bugüne kadar dünyayı sarsan pek çok açıklamasını mikro blog sitesi üzerinden yapan Trump, bir yandan da kısıtlayıcı yaptırımlara maruz kalıyor. ABD’de patlak veren ırkçılık olayları ve dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi sonrası Twitter kullanıcıları yanlış bilgilere korumak için önlemlerini artırdı.

Bu bağlamda Trump’ın yaptığı pek çok paylaşım Twitter tarafından kaldırılıyor ya da uyarı etiketlerine maruz kalıyor. Hatta bu nedenle Trump ile Twitter karşı karşıya gelmiş ve ülkede uygulamanın yasaklanması bile gündeme gelmişti. Aradan geçen zamana rağmen Twitter halen paylaşımlara etiket eklemeyi sürdürüyor.

Twitter, Trump’ın Paylaşımlarını Etiketliyor

Twitter, Trump’ın Paylaşımlarını Etiketliyor

Geçtiğimiz aylarda ABD Başkanlık Seçimleri düzenlendi ve Joe Biden ile Donald Trump kozlarını paylaştı. Seçimi Biden kazandı ve önümüzdeki ay içerisinde Beyaz Saray’da koltuğa oturması bekleniyor. Trump ise seçimin sonucunu kabul etmeyerek çeşitli paylaşımlarını sürdürüyor. Bu paylaşımların büyük bölümünde ise uyarı etiketleri yer alıyor. Twitter artık uyarılarında Biden’ın seçimi kazandığını net bir şekilde belirtiyor.

Etikete dokunan kullanıcılar başka kaynaklardan yer alan bilgilerin olduğu bir Twitter sayfasına yönlendiriliyor. Diğer yandan ABD’de federal kurumlara siber saldırılar düzenleniyor. Trump bu saldırıların arkasında Çin’in olabileceğini iddia ediyor. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise saldırıların arkasında Rusya’nın olabileceğini belirtmişti.

Başkan Trump bu siber saldırılar nedeniyle seçim sonuçlarının etkilendiği ve kazananın kendisi olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Beyaz Saray’da koltuk değişiminin yaşanması ile beraber Twitter’ın Trump’a olan yaklaşımı daha da katılaşabilir. Halihazırda başkan olduğu gerekçesiyle paylaşımları kaldıramayan Twitter, Ocak ayından sonra daha da ileri gidebilir.

Twitter’ın bu adımları Donald Trump ile sınırlı değil. Şirket asılsız bilginin yayılması adına uzun zamandır mücadele ediyor ve yeni önlemler alıyor. Sosyal medya devi kısa zaman önce COVID-19 aşısına karşı yanıltıcı bilgiler içeren paylaşımları kaldıracağını açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum