Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Trump’ın Kısıtlamasını Kaldırırken Diğer Platformlar Engellemeyi Sürdürecek

ABD’de yaşanan olaylar sonrası Trump’ın Twitter hesabı açıldı. Ancak Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitch profilleri süresiz engellendi.
Twitter, Trump’ın Kısıtlamasını Kaldırırken Diğer Platformlar Engellemeyi Sürdürecek

Geçtiğimiz Kasım ayında düzenlenen ABD seçimleri sonrası Joe Biden yeni başkan olmaya hak kazandı. Biden’ın önümüzdeki günlerde Beyaz Saray’da koltuğuna oturması bekleniyor. Geçtiğimiz gün Biden’ın başkanlığının onaylanacağı kongre, Trump taraftarları tarafından basıldı ve hayatını kaybeden insanlar oldu.

Tüm dünyada yankı uyandıran bu olay öncesinde Trump yaptığı paylaşımlar ile tepkilerin odağı olmuştu. Başta Twitter olmak üzere pek çok sosyal mecrada Trump’ın tansiyonu yükseltecek paylaşımları yer almıştı. Kısa süre önce sosyal medya platformları Trump’ın bu paylaşımları sonrası kısıtlama kararları almıştı.

İlk olarak Twitter, Trump’ın paylaşım yapmasını 24 saat süreyle engelledi. Ardından Facebook, Instagram Snapchat ve Twitch mecralarında da Trump’ın hesaplarına kısıtlamalar getirildi. Mikro blog sitesi sürenin dolması ile beraber Trump’ın engelini kaldırdı. Ancak diğer mecralar süresiz olarak engelleme kararını sürdüreceklerini açıkladı.

Twitter Trump’ın Engelini Kaldırdı

Twitter Trump’ın Engelini Kaldırdı

Twitter daha önce duyurduğu gibi 24 saatin dolması ile beraber Trump’ın hesabına getirdiği kısıtlamayı kaldırdı. Bununla beraber bazı paylaşımların kaldırıldığı görüldü. Kısıtlaması kalkan Trump 3 dakikalık bir video paylaştı. Yapılan paylaşımda halka sesleniş konuşmasına yer verildi ve yaşanan olayların demokrasiye aykırı olduğuna yer verildi.

Olayın sorumlularının bedel ödeyeceğini söyleyen Trump, haftalar önceki söylemlerinden çok farklı açıklamalar yapmış oluyor. Trump açıklamasında ayrıca “Artık Kongre sonuçları onayladığına göre, 20 Ocak’ta yeni bir yönetim göreve başlayacak. Şimdi odak noktam sorunsuz, düzenli ve kesintisiz bir güç geçişi sağlamaya dönüyor.” sözlerini kullandı.

Diğer Platformlar Kısıtlamayı Sürdürecek

Diğer Platformlar Kısıtlamayı Sürdürecek

Diğer mecralar ise kısıtlamayı sürdüreceklerini belirtiyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg açıklamasında, “Son 24 saatteki şok edici olaylar, Başkan Donald Trump’ın kalan süreyi iktidarın seçilmiş halefi Joe Biden’e barışçıl ve yasal olarak geçişini baltalamak için kullanmayı planladığını açıkça gösteriyor. Facebook ve Instagram hesaplarına koyduğumuz engeli süresiz olarak ve en azından önümüzdeki iki hafta boyunca barışçıl iktidar geçişi tamamlanana kadar uzatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitch’teki erişim engelleri en azından Biden başkanlık koltuğuna oturana kadar kalkmayacak gibi görünüyor. 20 Ocak tarihinde Joe Biden, Trump’tan görevi devralacak ve resmi olarak ABD Başkanı olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum