Yatırım yapmaya başla!

Twitter ile Trump Arasındaki Gerilim Karşılıklı Hamleler ile Tırmanmaya Devam Ediyor

Twitter ile Trump arasındaki gerilim artmaya devam ediyor. Sosyal medya devi ABD Başkanının bir paylaşımını daha sansürledi.
Twitter ile Trump Arasındaki Gerilim Karşılıklı Hamleler ile  Tırmanmaya Devam Ediyor

Sosyal medya platformu Twitter, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Siyasetin önde gelen simaları da Twitter üzerinden görüşlerini bildiriyor ve açıklamalar yapıyor. Mikro blog sitesini en çok kullanan kişilerden birisi ise ABD Başkanı Donald Trump olmakta. Bugüne kadar Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile dünya gündeminde yankı uyandıran açıklamalarda bulundu.

Son dönemde Twitter ie Trump arasındaki iplerin gerildiğine tanık oluyoruz. Son olarak geçtiğimiz günlerde ABD’de ırkçılık tartışmalarını alevlendiren yeni bir gelişme yaşandı. Minneapolis’te bir polis memuru siyahi vatandaşı gözaltına aldığı sırada ölmesine neden oldu. Bu durum sonrası ABD’de siyahi vatandaşlar protestolar düzenlemeye başladı. Başkan Trump ise protestolara karşı tepki çekecek açıklamalarda bulundu. Twitter ise bu açıklamalara yine sansür uyguladı.

Trump Sosyal Medya Kararnamesini İmzaladı

Trump Sosyal Medya Kararnamesini İmzaladı

Son dönemde ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasında artan bir gerilimin olduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter, Trump’ın bir paylaşımının altına konuyla ilgili doğru bilgiye yönlendiren bir etikete yer vermişti. Başkan Trump ise Twitter dahil tüm sosyal medya uygulamalarını yapabileceklerini açıklamıştı. Bu konuyla ilgili Twitter ve diğer sosyal medya şirketlerine düzenlemeler yapılmasına imkan sağlayan kararname Trump tarafından imzalandı.

Başkan Trump, Twitter’ı tekelci davranmakla suçlayarak, “Saygın bir şirket olmasaydı ve kapatmak için hukuki haklara sahip olsaydım Twitter’ı da kapatırdım. Bu noktada avukatlar ile görüşme halindeyiz, hukuki bir süreç yürüteceğiz. Twitter’ın bir içeriğin doğruluğunu kontrol etmesi ya da gözden geçirmesi, siyasi aktivizmden başka birşey değildir” açıklamasında bulundu.

Twitter’dan Trump’ı Kızdıracak Yeni Hareket

Twitter’dan Trump’ı Kızdıracak Yeni Hareket

Bir süredir Mineapolis’te yaşanan olay nedeniyle insanlar ABD hükümetine yönelik protestolarda bulunmaya başladı. Başkan Trump ise protestoculara karşı ağır sözler söyledi. Trump açıklamasında, “Bazı SERSERİLER George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor. Şimdi Vali Tim Walz ile konuştum ve ordunun onun yanında olduğunu söyledim. Zorluk çekerlerse durumu kontrol altına alacağız. Ancak yağma başladığında kurşunlar uçmaya başlar” ifadelerine yer verdi.

Bu açıklama Twitter tarafından sansürlendi. Mikro blog sitesinden yapılan açıklamada söz konusu paylaşımın şiddeti yücelttiği ve topluluk kurallarını ihlal ettiği belirtildi. Başkan Trump’ın sansürlenen cümlesi daha önce eski Miami Polis Şefi Walter Headley tarafından söylenmişti.

1967 yılında yaşanan çatışmalarda siyahi vatandaşlara yönelik ‘Yağma başlayınca silahlar ateşlenir’ açıklamasında bulunmuştu. Sosyal medya devinin Trump’ın bu ifadesini sansürlemesi sonrası ABD Başkanından nasıl bir açıklama geleceği merak ediliyor. Ancak iki taraf arasındaki gerilimin her geçen gün tırmanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise gerilimle ilgili açıklamalar yaptı ve Trump’tan yana tavır aldı. Zuckerberg Twitter’dan farklı politikaları olduğunu söyleyerek, özel şirketlerin gerçeğin yargıcı gibi davranmaması gerektiğini ifade etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum