Yatırım yapmaya başla!

Twitter Takip Edilen Başlıklarda Yapılan Paylaşımları Haber Kaynağına Getiriyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarının beğeneceği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket takip edilen başlıklar altında atılan tüm tweetleri kullanıcıların haber kaynağında göstermeye hazırlanıyor.
Twitter Takip Edilen Başlıklarda Yapılan Paylaşımları Haber Kaynağına Getiriyor

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Diğer yandan rahatsızlık yaratan içerikler ile de sıkı bir mücadele halinde bulunan sosyal medya devi, bu tarz mesajların önüne geçecek yeni bir filtreleme sistemi üzerinde çalışıyor.

Günümüzde pek çok sosyal medya uygulaması mevcut ve bu uygulamaların birbirlerinde olan özelliklerden esinlendiklerine sıkça tanık olmuşuzdur. Twitter son olarak Instagram kullanıcılarının aşina olduğu yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılarının ilgi alanlarına yönelik daha fazla etkileşime girmesini isteyen sosyal medya platformu, takip edilen başlıklarla ilgili tüm içerikleri haber kaynağına taşıyacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter’a Başlık Takibi Geliyor

Twitter’a Başlık Takibi Geliyor

Twitter’da bilindiği üzere benzer konuların bir araya toplandığı başlıklar mevcut. Tek bir konu üzerinde yoğunlaşmak isteyenler için bu başlıklar büyük kolaylık sağlıyor. Sosyal medya devi bu başlıklarda olan bitenlerin etkileşimini artırmak adına yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket kullanıcıların başlıkları takip etmesine olanak sağlayacak. Takip edilen başlıklar altında yapılan tüm paylaşımlar kullanıcıların ana ekranında görüntülenecek.

Normalde kullanıcıların ana ekranında sadece takip ettikleri kişilerin paylaşımları gözüküyor. Ancak takip edilen başlıklarda böyle bir kriter mevcut değil. Başlık altında konuşulan tüm konular kişilerin haber kaynağında görüntülenecek. Çıkan paylaşımları kullanıcılar isterlerse beğenebilecek. İstemedikleri başlıkları ise sessize alarak konuyla ilgili paylaşımların karşılarına çıkmasını engelleyebilecekler.

Instagram’da Kullanılıyor

Instagram’da Kullanılıyor

Twitter’ın başlıkların takip edilmesini sağlayan yeni özelliği Instagram’da kullanılabilir durumda. Bilindiği üzere Instagram’da kullanıcılar etiketleri takibe alabiliyor ve o konuyla ilgili yapılan tüm paylaşımları ana ekranlarında görebiliyor. Twitter ekibi kullanıcıların çok daha etkileyici bir haber kaynağı görüntülemesi istediğini belirtiyor. Kullanıcılar kendi ilgi alanlarına yönelik başlıkları takip ederek ana ekranlarını daha renkli hale getirebilirler.

Sosyal medya devi başlıkların takip edilmesine olanak sağlayan özelliği henüz test ediyor. Yakın zamanda tüm kullanıcılara özelliğin sunulması bekleniyor. Diğer yandan uzun zamandır paylaşımların düzenlenmesi özelliğinin ne zaman geleceği ise kullanıcılar tarafından merak edilmekte. Sosyal medya uygulamasının geliştirici ekibi ise bu özelliğin daha sonraki günlerde düşünüleceğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum