Yatırım yapmaya başla!

Twitter Sahte Haberleri Gösterecek Yeni Bir Uyarı Sistemi Geliştiriyor

Mikro blog sitesi Twitter, sahte haberleri özel rozet ile işaretleyecek.
Twitter Sahte Haberleri Gösterecek Yeni Bir Uyarı Sistemi Geliştiriyor

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşıyor. Günümüzde bilgi paylaşımında sosyal medya uygulamalarının büyük rolü olduğunu söyleyebiliriz. Milyonlarca insanın buluşma noktası olan bu platformlar üzerinde büyük bir etkileşim söz konusu. Tabi bu durum kötüye kullanımı da beraberinde getiriyor. Sosyal medya aracılığı ile asılsız haberlerin yayıldığına ve kullanıcıların yanlış bilgilendirildiğine sıkça tanık olmuşuzdur.

Popüler mikro blog platformu Twitter ise bu içeriklerin yayıldığı başlıca mecralardan biri olmakta. Sosyal medya devi geçmişten bu yana yalan haberler ile mücadele ediyor ve pek çok yeni önlem alıyor. Yine de tam olarak sahte haberin önüne geçebilmiş değil. Ancak şirket mücadeleye devam ediyor ve sahte haberlerin önüne geçmek adına yeni bir özellik daha geliştiriyor. Önümüzdeki dönemde yalan olduğu doğrulanan haberler Twitter tarafından özel bir rozet olarak gösterilecek.

Twitter’dan Rozet Hamlesi

Twitter’dan Rozet Hamlesi

Twitter kullanım şekli itibarıyla haber paylaşımının üst seviyede olduğu bir sosyal medya platformu. Siyasi kişilikler ve tanınmış pek çok insan duygu ve düşüncelerini Twitter aracılığı ile gündeme getiriyor. Dolayısıyla yalan haberlerin yayılması da kaçınılmaz hale geliyor. Sosyal medya devi politikacı ve tanınan isimlerin paylaşmış olduğu yanıltıcı içeriklere karşı savaş açıyor. Şirket bu içerikleri turuncu renk ile gösterecek ve kullanıcıları uyarmış olacak. Twitter bu özelliği şu sıralar test ediyor.

Test edilmekte olan özelliğe dair açıklamalarda bulunan Twitter yetkilisi, henüz deneme sürecinde olduklarını ve kullanıma sunmakla ilgili kesin bir karar vermediklerini söyledi. Sosyal medya devi 5 Mart tarihinde yalan haberlere karşı yeni politikasına dair açıklamalarda bulunacak. Ancak bu açıklamada radikal kararların alınması bekleniyor. Çünkü bugüne kadar alınan tüm önlemlere rağmen yalan haberlerin tam anlamıyla önüne geçilemedi.

Twitter söz konusu paylaşımları yanıltıcı olarak işaretlemek için kullanıcılarcan gelen geri bildirimlere odaklanacak. Bu sürece katkı sağlayan kullanıcılara ise puan ve topluluk rozeti verilecek. Yeni rozetlerin yalan haber ile mücadelede önemli rol oynaması bekleniyor. Şüphesiz belirgin bir renk ile işaretlenmiş bu paylaşımları yapanlar eleştiri alacaktır hatta takipçi kaybedecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum